Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 07 кві 2016 00:05

Цей день в історії. 7 квітня.

Цей день в історії. 7 квітня.Коротко про головне. 7 квітня.

Сьогодні християни східного обряду святкують Благовіщення.

Благові́щення Пресвято́ї Богоро́диці — християнське свято, що відзначає подію, коли архангел Гавриїл провістив Діві Марії, що вона непорочно зачне від Святого Духа і народить Сина Божого — Ісуса Христа.

У православ'ї входить до ряду дванадесятих свят. Є третім за значенням святом після Великодня і Різдва Христового. У Католицькій церкві Благовіщення має найвищий статус торжества.

Християни східного обряду відзначають Благовіщення 7 квітня (за юліанським календарем), а західного — 25 березня (григоріанський календар).

Цей день в історії. 7 квітня.
В основі свята — повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії «благої вісті» (звідси і Благовіщення) про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського, описаного у Євангелії від Луки. Після того, як Марію заручили з Йосифом, з'явився до неї архангел Гавриїл і сказав:

«Радуйся, благодатна, Господь з тобою. Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престіл Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця.» Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, — тим-то й Святе, що народиться, назветься — Син Божий. У Бога нема неможливого.» І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені по твойому слові.»

В Назареті, на тому місці, де Архангел Гавриїл благовістив Діву Марію, побудований храм в пам'ять Благовіщення Богородиці.

Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва. Крім того, Святі Отці Церкви пояснюють дату Благовіщення ще й тим, що Бог сотворив чоловіка в день 25 березня. Крайні строки, з якими збігається Благовіщення, — четвер 3-го тижня Великого посту та середа Пасхального тижня (за Юліанським календарем). Відповідно до значення цього дня церковне святкування Благовіщення не скасовується, навіть якщо свято припадає на Великдень; піст заради нього послаблюється. В залежності від часу, свято може тривати 3 дні або 1 день.

1348 — Чеський король і імператор Священної Римської імперії Карл IV заснував у Празі перший у Центральній Європі університет.
1795 — у Франції ухвалено закон, що запровадив метричну систему.
1927 — здійснено телепередачу з Вашингтона до Нью-Йорка виступу міністра торгівлі Герберта Гувера.
1943 — швейцарський хімік Альберт Гофманн синтезував ЛСД.
1969 — символічна дата народження Інтернету, публікація RFC 1.
1989 — у результаті пожежі, що виникла на радянському атомному підводному човні «Комсомолець», субмарина затонула, загинуло 42 із 68 членів екіпажу.
2003 — американські війська зайняли Багдад.
2010 — україномовна Вікіпедія досягла 200 000 статей.

Народилися:

1506 — Франциск Ксав'єр, католицький святий та чудотворець.
1772 — Шарль Фур'є — французький соціаліст-утопіст.
1871 — Борис Лазаревський, український і російський письменник.
1876 — Іларіон Свєнціцький, український філолог-славіст і мистецтвознавець.
1880 — Олександр Богомазов, український графік, живописець, теоретик мистецтва.
1915 — Біллі Холлідей — американська джазова співачка, «Леді-джаз».
1919 — Омелян Пріцак, український історик.
1954 — Джекі Чан — кіноактор гонконзького походження.

Померли:

1340 — Юрій ІІ, король Галицько-Волинської держави.
1614 — Ель Греко, іспанський художник.
1761 — Томас Баєс, англійський математик і священик.
1947 — Генрі Форд, американський конструктор автомобілів.
Наверх