Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Шкарбута Богдан / Головне / Суспільство 24 июн 2015 14:18

Як отримати житлову субсидію - Богдан Шкарбута

Богдан ШкарбутаБогдан ШкарбутаШановні мої односельці! Напевно одним із викликів, що для нас приготувало сьогодення, стало непомірне збільшення тарифів на оплату житлово-комунальних послуг. 

Держава пропонує захист малозабезпеченим верствам населення до числа яких відносять себе все більше і більше простих наших громадян в вигляді ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ. 

Розібратися з питанням  ЯК ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива? Я, як начальник відділу держсоцінспекторів - Головний державний соціальний інспектор району так і Ваший односелець - спробую Вам сьогодні допомогти.

 Всі ми „зраділи” коли в травні отримали комунальні платіжки з новими підвищеними тарифами. У зв’язку з цим особливої актуальності набувають питання, пов’язані з отриманням житлової субсидії – кому призначена, як правильно розрахувати, куди звернутися за отриманням, які документи надати, і ряд інших. Кому тепер будуть призначати субсидії? Слід зазначити, що тепер отримати комунальну знижку стане простіше – з 1 травня в Україні починають діяти нові правила її оформлення. Кому призначається...
 
На субсидію може претендувати будь-яка сім’я (або будь-яка людина), якщо протягом року ніхто з членів сім’ї не робив одноразової купівлі на суму, що перевищує 50 розмірів прожиткового мінімуму (58000 грн). При цьому, під такою купівлею розуміється як річ, куплена в кредит або розстрочку, так і оплата послуг на таку суму. Крім того, це може бути одноразовий внесок за квартиру у споруджуваному будинку. Відзначимо, що всі інші обмеження для оформлення субсидії, що діють до 1 травня 2015 року, скасовані. Тепер на неї можуть розраховувати також і сім’ї, в яких хтось володіє кількома житловими приміщеннями або декількома автомобілями, або в них є працездатні люди, які не працюють.
 
Крім цього, на субсидію можуть претендувати і ті, хто орендує житло (раніше це було неможливо). У цьому випадку необхідно мати договір оренди житла і відкритий орендарем рахунок на оплату комунальних послуг (для цього треба отримати згоду господаря квартири). Виняток з цього обмеження – це купівля ліків або оплата медичних послуг на 58000 грн і вище. Отримають субсидію ті сім’ї (або одинокі мешканці), у яких сукупна сума щомісячних витрат на комуналку перевищує встановлений державою відсоток від щомісячного доходу. Такий відсоток іменується державою як обов’язковий платіж за послуги ЖКГ.
 
Як розрахувати обов’язковий платіж Обов’язковий розмір платежу розраховується в кожному випадку індивідуально і залежить тільки від доходів сім’ї. При цьому в даному випадку враховуються реальні доходи, а не нараховані. Тобто ті, які людина отримує "на руки”, з вирахуванням всіх податків і зборів. Алгоритм розрахунку такого обов’язкового платежу наступний:
 
1) визначається середньомісячний дохід – розмір доходу сім’ї за попередні 6 місяців ділиться на 6
 
2) визначається дохід на одну людину – середньомісячний дохід ділиться на кількість членів сім’ї
 
3) визначається співвідношення доходу сім’ї до розміру прожиткового мінімуму (1176 грн) – дохід на одну людину ділиться на 1176 грн
 
4) отриманий вище результат ділиться на 2 і множиться на 15% (базова норма плати за ЖКП). Отриманий таким чином результат становить відсоток обов’язкової плати за ЖКП
 
5) визначається розмір обов’язкового платежу сім’ї – відсоток обов’язкової плати за ЖКП множиться на середньомісячний сукупний дохід сім’ї. На прикладі це виглядає так. Припустимо, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї з трьох осіб, у якій є неповнолітня дитина, становить 4718 грн (місячна заробітна плата дорослих членів сім’ї – 3500 грн + 1218 грн).
 
Для такої сім’ї обов’язковий розмір платежу становитиме (за вищевказаним алгоритмом):
 
1) середньомісячний сукупний дохід – 4718 грн 4718 грн х 6 міс / 6 міс = 4718 грн
 
2) дохід на одну людину – 1572,66 грн 4718 грн / 3 чол. = 1572,66 грн
 
3) відсоток обов’язкового платежу – 10,03% 572,66 грн / 1176 грн / 2 х 15% = 10,03%
 
4) розмір обов’язкового платежу – 473,21 грн 4718 грн х 10,03% = 473,21 грн
 
Таким чином, 473,21 грн – це та сума, яку родина повинна сплатити за комунальні послуги в будь-якому випадку. Якщо вартість комунальної платіжки перевищує цю суму, то інше заплатить держава. Для тих, хто лінується вирахувати платіж самостійно, в Мінсоцполітики склали його розрахунок, починаючи від доходу на 1 людину в 500 грн і закінчуючи сумою в 5000 грн.
 
Слід пам’ятати, що держава повністю покриє субсидією тільки економні сім’ї, в яких не перевищуються соціальні норми споживання послуг ЖКГ. Все, що перевищує ці норми, оплачується людиною самостійно. На ці витрати субсидія нарахована не буде. Як оформити субсидію Для призначення субсидії громадянин повинен подати місцевому (районному) управлінню праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у народі – "соцзабез”) тільки два документи.
 
Це заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи та витрати осіб, які звернулися за її призначенням. Влада обіцяє, що до 15 квітня і в жовтні ці документи прийдуть всім користувачам комунальних послуг разом з платіжкою та інструкцією щодо їх заповнення. Бланки заяви та декларації доступні також на сайті Мінсоцполітики. Їх можна самостійно роздрукувати, заповнити і віднести особисто в до управління праці та соціального захисту населення Черкаської РДА, але доцільні раджу Вам звертатися до уповноваженої по субсидіям та допомогам Мошнівської сільської ради – Губенко Світлани Іванівни, яка є кваліфікованим працівником та зможе допомогти в правильності оформлення всих необхідних документів.  
 
Ніхто не має   права вимагати від фізособи якісь інші документи або довідки, крім зазначених.Спеціалісти управління соціального захисту Черкаського району самостійно нададуть запити в усі комунальні служби, а також до Державної фіскальної служби і Пенсійний фонд з метою перевірки даних, зазначених громадянами у декларації.   Якщо після перевірки даних виявиться, що платник зазначив невірні або неповні дані в декларації та заяві, то можливі такі наслідки:
 
– При вказівці неправильної суми доходу перераховується розмір субсидії;
– При приховуванні якогось виду доходу субсидія зніметься повністю.
 
При цьому, людина повинна буде повернути державі перераховану раніше суму субсидії у подвійному розмірі. Слід пам’ятати, що відділ державних соціальних інспекторів Черкаського району,  мають право проводити вибіркові перевірки матеріально-побутових умов домогосподарств – як на етапі розгляду документів на оформлення субсидії, так і в будь-який момент після її надання. У першому випадку, якщо будуть виявлені додаткові джерела доходів, не зазначені у декларації (наприклад, людина здає в оренду житлове приміщення або його частину, працює без оформлення трудових відносин, має дохід від утримання худоби, птиці та ін.), то в нарахуванні субсидії буде відмовлено. В іншому випадку настануть наслідки, зазначені вище. 

Як отримати житлову субсидію - Богдан ШкарбутаТермін оформлення субсидії
 
- Рішення про те, нараховувати субсидію чи ні, повинно бути прийнято протягом 10 днів після подання заяви та отримання даних від комунальних служб. Про прийняте рішення соцоргани повинні повідомити заявника. Крім того відпрацьовуються механізми, автоматичного перерахункуи субсидії, тобто  тим, що зараз вже отримують субсидії, не потрібно їх переоформляти в квітні і жовтні. Це буде відбуватися автоматично. 

На який термін надається субсидія  
 
- Субсидія надається строком на 12 місяців, а не опалювальний період, як раніше (6 місяців). Після закінчення цього терміну субсидія буде продовжуватися соцзабезом автоматично. Тобто, людині, якій вона призначалася, не треба знову звертатися за її отриманням в органи соцзахисту та надавати будь-які документи або писати заяву. Соцзабез самостійно буде збирати необхідну інформацію і протягом двох місяців з початку наступного періоду нарахування (наступні 12 місяців) повинен визначити, чи належить субсидія на кожну конкретну сім’ю з числа тих, які субсидувалися раніше.   Про рішення призначити субсидію і її розмірі повинні повідомити в письмовому вигляді. 

У яких випадках припиняється виплата субсидії  
 
- Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо людина, яка її отримує, не оплачує обов’язковий розмір платежу, за винятком випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати та пенсії, що підтверджується відповідними документами. Ще однією підставою для припинення виплати субсидії, як уже згадувалося, є приховування людиною своїх додаткових доходів, про що стане відомо соцпрацівникам. Про що потрібно повідомляти орган соцзахисту
 
Якщо в сім’ї змінилися обставини, що впливають на розмір субсидії (наприклад, когось виписали з квартири, змінився перелік одержуваних від ЖКГ послуг, збільшилися доходи у кого-небудь з зареєстрованих мешканців, була здійснена купівля або оплата послуг на суму понад 58 тисяч грн.), то про це треба повідомити в органи соцзахисту впродовж місяця в нашому випадку до Управління праці та соціального захисту населення Черкаської райдержадміністрації. Якщо сім’я, що отримує субсидію, про такі зміни не повідомить управління праці та соцзахисту Черкаського району, то, коли про це стане відомо в результаті перевірок, що обов’язково будуть проводиться спеціальним відділом державних інспекторів, (наприклад, надійде відповідна інформація з податкової, державної реєстраційної служби), субсидія буде перерахована або скасована. А людина, яка приховала зміни, скрила доходи, буде змушена повернути нараховану понад призначений розміру суму субсидії (або всю суму в разі її скасування) в подвійному розмірі.
 
Також, слід зазначити, що жителі с.Мошни можуть отримати необхідну консультацію та подати документи (оформити заяву та декларацію) на призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (інших соціальних виплат) звернувшись до уповноваженої по соціальним виплатам Мошнівської сільської ради Чубенко Світлани Іванівни в робочі дні прийому.

Телефони Управління праці та соціального захисту населення Черкаської РДА де можна отримати уточнюючу інформацію – 64-86-36. (єдина приймальня) 

По питанням пільг на житлово-комунальні послуги – 64-34-72

Надіюся, що надана мною інформація 
Допоможе моїм односельцям в цей важкий час
З повагою,
Богдан Шкарбута

Наверх