Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Шкарбута Богдан / Головне / Економіка 02 июл 2015 16:25

Про пільги на житлово-комунальні послуги - Б.Шкарбута.

На території нашої Мошнівської громади проживають люди, які то своєю багаторічною працею, подвигом Захисника Відчизни, участю в бойових діях, вихованням дітей в багатодітних сім’ях та ін. отримали від Держави право пільгової оплати житлово-комунальних послуг.   Для багатьох, питання пільг на житлово-комунальні послуги є актуальним. Нещодавно на шпальтах районної газети „Сільські обрії”,  я як Головний державний соціальний інспектор Черкаського району намагався надати доступні пояснення щодо змін  порядоку надання пільг окремим категоріям громадян. Спробую і своїм односельцям допомогти розібратися в цьому наболілому питанні:
 
Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 затверджено ПОРЯДОК надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
 
Цей Порядок визначає механізм реалізації права на отримання пільг з оплати послуг за користування житлово-комунальними послугами, паливом, скрапленим газом, послугами зв′язку (далі — пільги) залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї осіб, які мають право на пільги згідно із законодавчими актами.

Важлива новина - надання пільги   з врахуванням доходів і які пільги надаватимуться з врахуванням середньомісячного доходу:

З врахуванням доходів надаватимуться  пільги з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - переважно для міста), комунальних послуг (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), твердим паливом, скрапленим газом, телефоном.

Кому будуть надаватись пільги з врахуванням доходу :
 
Пільги з врахуванням доходів надаватимуться особам, що мають право на пільгу  на підставі  слідуючих Законанів України: 

1."Про міліцію” 
2."Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3; дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи), 
3."Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (учасники війни; особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) 
4."Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” (особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною), 
5."Про освіту” 
6. Основами законодавства України про охорону здоров’я 
7."Про бібліотеки і бібліотечну справу” 
9. "Про жертви нацистських переслідувань”, 
10."Про охорону дитинства” (багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування), 
11."Про соціальний захист дітей війни”, 
12."Про культуру” 
13. Кодексом цивільного захисту України 

За яких умов надаватимуться пільги :
 
З 1 липня 2015 року - пільги для зазначених категорій  надаються за  умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. У 2015 році розмір соціальної податкової пільги складає 1710 грн.

Хто має право на пільги, як член сім′ї :
 
До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами, поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.
 
Що включається до сукупного доходу сім′ї пільговика :
 
До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:
1) пенсія;
2) заробітна плата;
3) грошове забезпечення;
4) стипендія;
5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
6) доходи від підприємницької діяльності.

Які документи потрібні для надання пільг згідно нового порядку :
 
Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять визначені  вище доходи,  або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, через уповноваженого працівника Мошнівської сільської ради подають до управління праці та соціального захисту населення Черкаської РДА (м. Черкаси, вул. В.Чорноволя (Енгельса) 157 каб. 145 тел. 64-34-72 керівник відділу Гуркіна Ірина Вікторівна)  декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.
 
УВАГА: Для оформлення документів не потрібно їхати в м. Черкаси, - оформлення справи пільговика ( написання заяви, декрації, надання довідок) проводиться уповноваженою по соціальним допомогам Мошнівської сільської ради – Чубенко Світланою Іванівною в робочі дні прийому.
 
На який термін надаються пільги:
 
У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права.

На підставі наданих Вами документів, що підтверджують наьуття права на пільгу,- районне управління праці та соціально захисту населення самостійно подає організаціям, підприємствам – надавачам комунальних послуг списки пільговиків, які мають право на отримання пільг, 
Підприємства надають у встановленому порядку протягом шести місяців пільги пільговикам, зазначеним у списках.
 
Надання пільг припиняється:
 
- якщо пільговиком приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи будь-кого із членів сім’ї пільговика, що вплинуло на визначення права на пільги, — з місяця, в якому виявлено порушення;
- за заявою пільговика — з місяця, що настає за місяцем її подання, якщо інше не обумовлено заявою.

Хочу зазначити, що достовірність поданої громадянином інформації для набуття права на пільгу буде ретельно перевірятися. Тому сума пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, повертається ним на вимогу управління праці та соціального захисту населення.У разі коли пільговик добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму пільги, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку.

Також, слід зазначити, що жителі с. Мошни можуть отримати необхідну консультацію та подати документи (оформити заяву та декларацію) на призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, оформлення пільг на ЖКП (інших соціальних виплат) звернувшись до уповноваженої по соціальним виплатам Мошнівської сільської ради Чубенко Світлани Іванівни в робочі дні прийому.

Телефони Управління праці та соціального захисту населення Черкаської РДА де можна отримати уточнюючу інформацію – 64-86-36. (єдина приймальня) 

По питанням пільг на житлово-комунальні послуги – 64-34-72

Надіюся, що надана мною інформація 
допоможе моїм односельцям в цей важкий час.

З повагою,
Б.Шкарбута

avatar
#1 Yarik
ПОСТАНОВА № 389 - ходіння по мукам

Моя сім'я протягом трьох років користувалася пільгами передбаченими чинним законодавством для багатодітних сімей, причому при ПАПЄРЄДНІКАХ з оформленням не виникало ніяких проблем і займало годину часу.
Адже згідно законодавства єдиний документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення багатодітної сім‘ї. Але це було раніше...
Звернувшись для продовження пільги працівники соцзахисту мені повідомили що згідно вашої ПОСТАНОВИ № 389 я маю надати довідки про доходи свої та членів сім’ї "за шість місяців, що передують місяцю звернення".
І тут почалося саме "цікаве":

Звернувшись до податкової за довідкою за останні 6 місяців (тобто жовтень включно), мені повідомили що не можуть видати таку довідку.
На моє звернення на Урядову гар. лінію з проханням допомогти отримати довідки про доходи за останні шість місяців (жовтень включно) Заст Нач. Головного управління ДФС повідомила що відповідно ст.177 Податкового кодексу України № 2755 фізична особа підприємець - на загальній системі оподаткування має право подати квартальну податкову декларацію.
А отже і довідка видається тільки за повні 2 квартали а не за останні 6 місяців як вимагає постанова.
Але як виявилося ще цікавіша ситуація з повнолітніми(працездатними) дітьми, фіз особа отримати довідку з податкової знову ж таки за повні 2 квартали без жовтня (тобто перше півріччя) може не раніше 10 грудня.
Тобто виникає логічне запитання, як можна виконати постанову і в листопаді подати довідку яку можна отримати в грудні?

А на моє звернення на Урядову гар. лінію з проханням допомогти вирішити це питання нач. упр. праці та соц. захисту населення повідомила що згідно ст.13 Закону України "Про охорону дитинства" я маю право на пільгу, як багатодітна сім'я але згідно Постанови № 389 отримати пільги не можу поки не принесу "довідки про доходи свої та членів сім’ї за шість місяців, що передують місяцю звернення".
На жаль, іншого чинним законодавством не передбачено.

З вище вказаного випливає, що отримати довідки про доходи за останні шість місяців (жовтень включно) я не можу так як Податковим кодексом України це не передбачено.
I отримати пільгу згідно ст.13 Закону України "Про охорону дитинства" не можу поки не принесу довідки про доходи за "останні шість місяців", так як іншого чинним законодавством не передбачено.
Тобто все тупо вперлося в "останні шість місяців"

В звязку з цим виникли наступні питання:
1. Чому я згідно ст.13 Закону України "Про охорону дитинства" я маю право на пільгу, як багатодітна сім'я, але отримати її згідно ПОСТАНОВИ № 389 не можу???
2. Чому юристи-практиканти які готували цю постанову забули підприємців на загальній системі оподаткування і вони взагалі відсутні у ПОСТАНОВI № 389???
Наверх