Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Шкарбута Богдан / Головне / Суспільство 01 фев 2016 15:32

Перейменування вулиць нашого села, що підпадають під дію «декомунізаційного» закону до 21 лютого 2016 не вигадка, а реальність!

Перейменування вулиць нашого села, що підпадають під дію «декомунізаційного» закону  до 21 лютого 2016 не вигадка, а реальність!Шановні  односельці! 

Через недоопрацювання попереднього сільського керівництва, питання перейменування вулиць згідно до «декомунізаційного» закону в нашому селі може відбутися без врахування побажань односельчан щодо їх назви. Однак, ми ще можемо вплинути на ситуацію, якщо швидко та оперативно приймемо необхідні рішення.

ХТО ВИЗНАЧАЄ, ЯКІ САМЕ НАЗВИ ОТРИМАЮТЬ НАШІ ВУЛИЦІ?
Ви – жителі свого села. 

Для цього свої пропозиції необхідно надати на адресу сільської  ради або взяти участь у громадських обговореннях.
 Однак, колишня сільська рада, колишній керівник сільської ради нічого не зробили у цьому напрямку в зв’язку з чим можливість проведення громадських слухань, роз’яснень,- обговорити та прийняти відкрите рішення щодо перейменування вулиць, до листопада місяця 2015 року(вимоги закону) - втрачено. 

Я, як сільський голова Мошнівської громади не можу допустити, щоб вулиці Леніна, Кірова, Комсомольська, Піонерська, Червоноармійська, Радянська, Котовського, Жовтнева та ін.,  були перейменовані  розпорядженням голови облдержадміністрації, без врахування думки нашої громади, на назви, які «прийдуть в голову»  обласним чиновникам. Тому на черговій сесії сільської ради, я доручив сільським депутатам на округах яких є загроза ймовірності примусового перейменування вулиці «рішенням зверху»- до 15.02.2016 року провести інформаційно-роз’яснювальну  роботу, в кожній домівці, по врахуванню думки (бажання) її жителів щодо варіанта назви вулиці. Лише тільки після опитування думки жителів перейменовуваних вулиць, враховуючи їх побажання її назви, - я прийму зважене рішення та підпишу відповідне розпорядження.

ЯК  ВІДБУВАТЬСЯ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ, ПРОВУЛКІВ, ПРОСПЕКТІВ, ПАРКІВ В МІСТАХ І СЕЛАХ?

1.Перший крок – проведення до листопада 2015 року громадських обговорень нових назв, що мають замінити тоталітарні. 

-До  листопада 2015 року місцевим радам слід було ухвалити рішення щодо перейменування конкретних вулиць, провулків, площ, які потрапляють під дію декомунізаційного законодавства. Якщо ж місцева влада такого перейменування не здійснить до 21 листопада 2015 року – це зобов’язаний зробити своїм рішенням сільський, селищний чи міський голова протягом наступних трьох місяців. Тобто — до 21 лютого 2016 року.

Якщо й до цієї дати й сільські, селищні чи міські голови не впораються із цим завданням до 21 лютого 2016 року – право перейменовувати переходить до облдержадміністрацій. Голова ОДА зробить це своїм розпорядженням.
 
ЧИ МОЖНА НЕ ПЕРЕЙМЕНОВУВАТИ ВУЛИЦЮ, СЕЛО АБО МІСТО?
Ні, не можна.

Якщо назва підпадає під дію Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки», вона має бути обов’язково змінена. Закон тут не передбачає жодних винятків. Ані збори громадськості, ані орган місцевого самоврядування не може своїм рішенням таку назву залишити. Це буде порушенням закону. А відтак – відповідальність згідно з чинним законодавством аж до кримінальної (ст. 4361 Кримінального кодексу України).

Отже, не може бути предметом обговорення «перейменовувати, чи не перейменовувати» назву, що пов’язана із пропагандою тоталітарного режиму. Предметом громадського обговорення може бути ТІЛЬКИ питання вибору НОВОЇ НАЗВИ.

А ЯКЩО МІСЦЕВА ВЛАДА ВІДМОВИТЬСЯ ПЕРЕЙМЕНОВУВАТИ НАСЕЛЕННІ ПУНКТИ АБО ВУЛИЦІ, ЩО ПІДПАДАЮТЬ ПІД ДІЮ ЗАКОНУ?

Нічого з цієї затії не вийде: у законі передбачені запобіжники такому саботажу на місцевому рівні :-

Якщо місцеві ради не виконають вимоги закону –  вулиці в населених пунктах перейменують облдержадміністрації, а комуністичні назви міст і сіл – змінить Верховна Рада України.

ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТОВЛЕНО:
Сільський голова с.Мошни.
Богдан Шкарбута.


Питання відповіді:

ЧЕРЕЗ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ/ВУЛИЦІ МОЯ АДРЕСА ЗМІНЮЄТЬСЯ. ЧИ ТРЕБА БУДЕ ТЕРМІНОВО СТАВИТИ НОВУ ВІДМІТКУ ПРО МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ У ПАСПОРТІ?
  Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Такі зміни можна зробити, коли буде зручно – наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Штамп із новою адресою у паспортному столі обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита.

ЧИ ПРАВДА, ЩО У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯМИ ТРЕБА БУДЕ ЗМІНИТИ ДОКУМЕНТИ ПРО ВЛАСНІСТЬ НА НЕРУХОМІСТЬ? СКІЛЬКИ ЦЕ БУДЕ КОШТУВАТИ СИЛ І ГРОШЕЙ?
Ні, не правда.

Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання — переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.

Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці, села або міста не змінюється.

Єдине, кому треба буде внести зміни в статутні документи – це юридичні особи. Проте, відповідно до чинного законодавства, ця процедура для них є безкоштовною. Їм не треба буде сплачувати ані адміністративний збір, ані послуги нотаріуса, оскільки нотаріальне засвідчення підписів на статуті скасовано. Фізична особа-підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно.

ЧИ ТРЕБА БУДЕ МІНЯТИ ТЕХТАЛОНИ НА АВТОМОБІЛІ ТА НОМЕРНІ ЗНАКИ?
Ні.

Власникам автомобілів нема чого хвилюватися. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому й не є підставою для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта автомобіля.

Його власник зможе зробити це, коли буде продавати або дарувати авто. На вартості процедури перереєстрації це не позначиться, жодних додаткових платежів не передбачено.

МОЮ ВУЛИЦЮ ПЕРЕЙМЕНУВАЛИ, АЛЕ В ПАСПОРТІ ЗАЛИШИЛАСЯ СТАРА АДРЕСА РЕЄСТРАЦІЇ. ЧИ ПРИЗНАЧАТЬ МЕНІ СУБСИДІЮ? ЧИ ЗМОЖУ Я ПРОГОЛОСУВАТИ НА ВИБОРАХ?

Так — і проголосуєте, і субсидію отримаєте.

Про зміни назв вулиць будуть повідомлені всі державні органи, а тому вони мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими.

Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідність до змін, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі й нові назви. Тому зміна назви в адресі не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

Так само стара адреса у паспорті не може бути підставою не видавати виборцеві бюлетень. Дільничні виборчі комісії отримають списки вулиць, які були перейменовані, і зобов’язані видати бюлетені усім виборцям, які є у списках на цій дільниці.

ІНФОРМАЦІЮ ПІДГОТОВЛЕНО:
Сільський голова с.Мошни.
Богдан Шкарбута.
 

декомунизація, мошни, черкаський район, новини мошни, переіменування вулиці, населеного пункту, шкарбута богдан, мошнівська сільська рада
avatar
#1 Пользователь offline Odin
Вважаю, було би доцільним викласти тут перелік назв вулиць, що підпадають під дію закону про декомунізацію, з можливість вносити свої пропозиції читачам.

--------------------
avatar
#2 Константинова Леся Миколаївна
Вулицю Піонерська можна переіменувати на: Олександра Сабади (уродженець с.Мошни, герой АТО), Анатолія Синчака (житель села, герой АТО) або Козацька (колись на місці теперішньої вулиці стояла Черкаська козацька сотня О.Дашковича урочище називалось "значок"
avatar
#3 Богдан
Так, згоден! Перелік буде опубліковано. Однак стосовно вул. Леніна вже значно переважає нова версія назви в честь візитівки с. Мошни на цій вулиці Святопреображенського храму - вул. Свято-Преображенська, або просто Преображенська!
Нагадую, що під дію вказаного декомунізаційного закону підпадає список назв разом із біографічними довідками діячів тоталітарного комуністичного
режиму розміщений і постійно оновлюється на офіційному сайті Українського інституту національної
пам’яті - www.memory.gov.ua
avatar
#4 Эрвин Роммель
Яку вулицю перейменували в М. Преснякова?
avatar
#5 Богдан
Вул М.Преснякова раніше була вул Рябоконя.
Давайте більше своїх пропозицій по назвам вулиць Кірова,Піонерська,Радянська, Червоноармійська, Котовського, Жовтнева,Комсомольська і тд. Ці вулиці дійсно в першу чергу підпадуть під "декомунізацію" як би мипозитивно абож негативно до цього не відносились.
avatar
#6 Константинова Леся Миколаївна
Вулицю Піонерська - Олександра Сабади. Чому? Шукаючи матеріали про нашого земляка, я знайшла його родину, знайшла побратимів. Олександр Сабада, дійсно достойний того, щоб на його честь була названа одна з вулиць села у якому він народився. Олександр загинув 2 травня 2014 року у небі над Слав*янськом. На той час активні бойові дії не велися. Рятувати раніше збитий екіпаж багато пілотів відмовились, Сашко не вагався ні хвилини. І цей виліт став для нього останнім. Небо його уже не відпустило. Надзвичайно добрий, відповідальний, мужній. Брав участь у двох миротворчих операціях НАТО у ліберії і Конго, а загинув у небі над рідною Україною. Вшанувати пам*ять про нашого земляка необхідно для прийдешніх поколінь.

Вул. Леніна можна У Святопреображенську дуже гарно. Вул. Котовського у вул. Анатолія Синчака.

Інші варіанти(для решти вулиць) 1.вул. Городецького, (десь біля лікарні можна назвати)
2. Лесі Українки, (не чула такої вул. у Мошнах)
avatar
#7 Пользователь offline Odin
Свято-Преображенська замість Леніна - і красиво, і оригінально, і до місця))). Щодо інших, то вважаю, що, перш за все, необхідно повернути історичні назви. Ну і, крім героїв-сучасників Преснякова, Синчака і Сабади (чиє право бути увіковічненим на малій Батьківщині не підлягає сумніву), варті такої честі і гетьман Богдан Хмельницький, і козацькі ватажки Максим Кривонос і Максим Залізняк, і князь Олександр Вишневецький за Магдебургське право, і Владислав Городецький, і Катерина Балашова...

--------------------
avatar
#8 олена
Вул. Преображенська дуже красиво і в тему. А вул. Жовтневу пропоную переіменувати в: 1.вул.Незалежності; 2. вул.Мирна, 3.вул.Соборна 4.вул.Злагоди
avatar
#9 Лариса
И как в итоге переименована улица Октябрьская?
avatar
#10 Пользователь offline admin
Вул. Жовтнева (Октябрьская) переіменована на вул. Соборна. Весь перелік вулиць, які були переіменовані:

1. вул. Леніна - вул. Спасо-Преображенська;
2. вул. Жовтнева - вул. Соборна;
3. вул. Першотравнева - вул. Травнева;
4. вул. Піонерська - вул. Анатолія Синчака;
5. вул. Кірова - вул. Благовісна;
6. вул. Комсомольська - вул. Слобідська;
7. вул. Радянська - вул. Різдвяна;
8. вул. Котовського - вул. Ревчанська;
9. вул. Червоноармійська - вул. Армійська.
Наверх