Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Фотоновини / Економіка 08 чер 2015 08:49

Як "Наша Ряба" знущається з природи (Фото)

Як "Наша Ряба" знущається з природи (Фото)Нині чи не найскандальнішою та найрезонанснішою темою на Черкащині є будівництво нових потужностей курників ДП «Перемога Нова» в Черкаському районі. 

Фактичне будівництво яке розпочалося та лобіюється агрокорпорацією ПАТ «Миронівський хлібопродукт» українського олігарха Юрія Косюка вже викликало різку негативну реакцію місцевих жителів. Селяни протестували, перекривали дорогу тощо, нині конфлікт набув тліючого статусу, але в будь-який час може вибухнути з новою силою.

Поки у боротьбі селян з владою та всесильною олігархічною бізнес-структурою певне видиме затишшя подивимося, що ж вже принесли потужності цієї бізнес-імперії на Черкащину. Таким чином продовжимо серію публікацій про «курниковий рай» який обіцяють забудовники та влада. І як вже виглядає на практиці цей «курниковий рай».

Так от вже діючі потужності ПАТ «Миронівський хлібопродукт» дають відчутно про себе знати екології краю. На сьогодні група підприємств які діють в Канівському та Черкаському районах за рівнем викидів шкідливих речовин у повітря займають друге місце в Черкаській області після Черкаської ТЕЦ. Потужності з виробництва курятини впевнено випереджають навіть Черкаський «Азот».

ПАТ "Миронівська птахофабрика" з валовим викидом забруднюючих речовин в атмосферу 13,1 тис. т. (19%).

Також група цих підприємств є і одним з найбільших забруднювачів поверхневих вод. 452 тис. тон. Шкідливих речовин скидається щороку в притоки Дніпра.

Цифра забруднення могла б бути значно меншою, однак підприємство не поспішає вкладати кошти в екологізацію своєї діяльності, не будує очисні споруди та скидає свої відходи в поверхневі води. Натомість запускає величезний проект по будівництву нових потужностей.

Яскравий приклад знущання великого бізнесу над природою Черкащини, - це приклад вже діючих потужностей агрокорпорації на Канівщині, в с. Степанці. Мало того, що щодня на потреби виробництва використовуються тисячі кубометрів води із артезіанських свердловин, так вже використана забруднена вода просто зливається у одну з річок басейну Дніпра – річку Росава. З цієї річечки вода потрапляє в Рось, а звідти вже в Дніпро.

Звичайно, що будівництво і реалізація інвестиційних проектів – це дуже важлива і потрібна справа. Це робочі місця, кошти у місцеві бюджети тощо. Але якщо це дійсно відповідальне підприємство, то спочатку треба налагодити очистку вод на вже діючих потужностях, а не бездумно експлуатувати та знищувати існуючі екосистеми.

Фото еколога Миколи Чорного. 
Джерело: http://kropyva.ck.ua/
наша ряба, курники, мошни, новини мошни, будівництво курників
Як "Наша Ряба" знущається з природи (Фото)Як "Наша Ряба" знущається з природи (Фото)Як "Наша Ряба" знущається з природи (Фото)Як "Наша Ряба" знущається з природи (Фото)Як "Наша Ряба" знущається з природи (Фото)
Наверх