Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Фотоновини / Суспільство / Відомі уродженці 28 кві 2016 22:35

Пам'яті Олександра Сабади.

Пам'яті Олександра Сабади.Сьогодні у Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів вшанували пам'ять нашого земляка Олександра Сабади, який загинув у Донецькій області захищаючи суверенітет та територіальну цілісність України.

Про це інформує в мережі Фейсбук соціальний педагог Мошнівської ЗОШ Леся Константинова.

САБАДА Олександр Борисович (09.10.1979 – 02.05.2014).

Олександр народився у селі Мошни 09.10.1979 року у сім'ї Бориса Сабади, молодого спеціаліста, який після закінчення Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства за направленням приїхав працювати у місцевий колгосп «Дружба». Під час навчання у ВУЗі Борис здобув військову спеціальність на військовій кафедрі. У 1980 році батько майбутнього героя, приймає рішення подати рапорт до Збройних Сил і розпочати кар’єру військового. Це рішення батька стало доленосним у житті його сина.

Виховуючись у сім'ї військового Олександр ріс серйозним, самостійним, цілеспрямованим та надзвичайно наполегливим.

У 1993 році Сашко вступив до Чернігівського ліцею з посиленою військово- фізичною підготовкою, у 1996 році до Харківського військового інституту льотчиків, який закінчив 2000 року за напрямком авіація та космонавтика за спеціальністю: «Офіцер управління військами оперативно-тактичного рівня».

Був учасником миротворчих місій у Ліберії (2008 році) та Конго (2011 році).

Під час АТО - майор, начальник штабу, перший заступник командира вертолітної ескадрильї 16-ї окремої бригади армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України (Броди, Львівська область).

Олександр Сабада став одним із перших хто загинув на сході України. 2 травня 2014 р. виконуючи бойове завдання вертоліт Олександра був уражений сепаратистами в районі м. Слов’янськ Донецької області. Залишились дружина та двоє синів.

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року, "За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). Підполковник (посмертно).

Похований у Кіровограді.

МИ ПАМ'ЯТАЄМО ТЕБЕ, ГЕРОЮ!
Пам'яті Олександра Сабади.Пам'яті Олександра Сабади.Пам'яті Олександра Сабади.Пам'яті Олександра Сабади.Пам'яті Олександра Сабади.Пам'яті Олександра Сабади.Пам'яті Олександра Сабади.
Наверх