Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Фотоновини / Визначні місця 12 июн 2015 09:32

Зрослися дерева Вільха і Дуб в Мошни

Зрослися дерева Вільха і Дуб в МошниЗрослися дерева Вільха і Дуб в МошниПід'їжджаючи до МОШНОГІР'Я, там де траса Черкаси - Канів перетинає невелику р.Ірдинку, з боку старої, нині не чинною автодороги, можна побачити дивовижне дерево - дуб зрісся з вільхою. Нерозлучні дерева почувають себе добре, вже відсвяткували «платинову весілля» (більше 70 років).
 
З 1970 року цього витвору природи присвоєно статус ботанічної пам'ятки місцевого значення. Об'єкт займає площу 0,01 га. За останніми вимірюваннями висота дуба складає більше 24м, вільхи - більш 25м; діаметр стовбура дуба - більше 22 см, вільхи - більше 26 см; обсяг деревини дуба становить понад 0,45 м3, вільхи - більш 0,52 м3.
 
Близько дерева організовано місце відпочинку для подорожніх, яке сприяє ознайомленню людей з пам'яткою природи.
 
Чудо Черкащини - симбіоз вільхи чорної та дуба звичайного досягає висоти 30 метрів. Сюди часто приїжджають весільні пари, адже дерево вважається символом любові. Однак за свідченнями очевидців, молодята псують рослина різними пакетиками, ганчірочками, деталями одягу, які прив'язують до гілок. І ще один мінус - це те, що відвідувачі за собою не прибирають, тому навколо повно сміття.
Зрослися дерева Вільха і Дуб в МошниЗрослися дерева Вільха і Дуб в МошниЗрослися дерева Вільха і Дуб в МошниЗрослися дерева Вільха і Дуб в МошниЗрослися дерева Вільха і Дуб в МошниЗрослися дерева Вільха і Дуб в МошниЗрослися дерева Вільха і Дуб в Мошни
Наверх