Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Головне / Фотоновини / Суспільство 24 чер 2015 08:03

Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)

Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Сьогодні представники черкаських громад пікетували Адміністрацію Президента, Кабінет міністрів та Верховну Раду з вимогою змусити власника птахофабрики «Наша Ряба» Юрія Косюка зупинити будівництво нового птахокомплексу, який загрожує селам Черкаського та Канівського районів екологічною катастрофою.

Спочатку мітингарі вирушили до стін Адміністрації Президента, де мали розмову із представниками правоохоронних органів. Але чи то під впливом камер та нагадування про присутність преси, чи то від власної людяності чоловіки у формі були дуже люб’язними з активістами та власноруч допомогли людям зареєструвати своє звернення у секретаріаті Президента.

«Тут присутня частина членів Народної ради Черкаського району, а також члени громади сіл Мошни, Яснозір’я, Софіївки, Байбузи та Кумейки. Хочемо зазначити, що громадські слухання, які відбулись, пройшли не на користь будівництва курників «Нашої Ряби». Але ж наші чиновники, наша влада обласна, вони це питання лобіюють і народ не чують. Будівництво, яке вони почали так і не звершується. А громада Яснозір’я, наприклад, там день і ніч чергує, щоб будівництво не проводилося, щоб вони пішли з цього поля, адже наші поля там високоврожайні. Там ростуть всі культури. І ці курятники нам зовсім не потрібні, тому що там буде порушена екологія, буде забруднена вода, забруднене повітря. І ми прийшли сюди, щоб сказати своє «Ні» цьому будівництву і просимо їх піти з наших полів. Ми не просто вже просимо, а вимагаємо. Ми вже на всіх рівнях області свої вимоги ставили, але нас ніхто не почув. Тому ми приїхали в Київ нашою делегацією, щоб сказати своє «Ні» уже на рівні України. Ми підготували звернення від Народної ради, де підписався голова Народної ради, секретар і передаємо всі ці документи безпосередньо в приймальні», – розповідає депутат Черкаської районної ради, активістка Народної ради Катерина Онопрієнко.

Також мітингарі ще раз вказали, що особливо потрібно згадати про забруднення місцевих вод і забір курятниками природної підземної води, яке заборонене законодавством. Адже інвестор не хоче здійснювати забір з Дніпра, а хоче користуватись забороненими підземними водами, які лімітовані. І якщо таке підприємство буде збудоване, то за кілька років курятники використають всю підземну питну воду.

«Ми ще раз просимо Президента України втрутитися в цю ситуацію. Вимагаємо зупинення цього будівництва. Ми не хочемо, щоб нам диктували умови такі олігархи, як Косюк. Ми хочемо дихати чистим повітрям, хочемо, щоб наші діти здоровими зростали, ми хочемо, щоб ми, громади, вирішували будувати екологічно небезпечні об’єкти, чи не будувати. Об’єми будівництва величезні. Біля 150 об’єктів птахівництва буде розміщено, щільність будівництва величезна, такої щільності забудови немає ніде в світі. Екологічне навантаження величезне, технічні ризики також. Тому громади категорично сказали «Ні», – розповідає голова Народної ради Черкаського району Микола Бабич.

Далі активісти рушили до Кабінету міністрів, де знову повторили свої вимоги і попросили вже у Прем’єр-Міністра Арсенія Яценюка та уряду вплинути на ситуацію. Цього разу до активістів вийшов працівник Кабінету міністрів, який допоміг їм оформити своє звернення.

Після того мітингарі перемістилися під стіни Верховної Ради України. І попри те, що зараз не пленарний тиждень, люди знову озвучували свої вимоги та вигукували гасла проти будівництва. Голова ж Народної ради цим часом зареєстрував звернення і до Верховної Ради України.

Ділячись враженнями від зустрічей із представниками влади, Микола Володимирович зазначив, що всі офіційні обличчя чемно та витримано з ними обійшлися, ба й навіть пообіцяли особисто покласти їх звернення на стіл Президента. Завершивши пікет, активісти пообіцяли повернутися сюди знову уже в більшій кількості або піти на радикальніші дії, адже вони категорично налаштовані не допустити екологічної катастрофи у себе вдома.

Марина Даценко
Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)Черкащани протестували проти “Нашої Ряби” у Києві (фото, відео)
 

Наверх