Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Головне / Суспільство / Відео 23 гру 2015 11:17

В с. Мошни вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

В с. Мошни вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕСВ с. Мошни вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС14 грудня в Україні за Указом Президентом України від 10.11.2006 року відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС». Саме в цей день 1986 року на ЧАЕС було завершено спорудження захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком, що, по суті, було першою серйозною та важливою перемогою над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

Все більше проходить часу з дня Чорнобильської катастрофи. Багато років минуло з того моменту, як чорнобильський вибух сколихнув всю нашу планету. На долю нашого народу випало складне випробування.

Одразу після аварії почалося зведення бетонного могильника - саркофагу, котрий забезпечує зберігання радіоактивних відходів.

Учасникам тих трагічних подій вдалося зробити неможливе - в рекордні терміни закрити зруйнований четвертий блок бетонним коконом і зупинити подальше розповзання радіоактивного зараження.

Так заведено в усьому світі, що під час великої біди й смертельної небезпеки на передній край боротьби стають самі сміливі. Ліквідатори до кінця виконали свій громадянський обов’язок, проявивши при цьому мужність та героїзм.

Серед них були й наші односельчани.

Цього року, виконати почесну місію вшанування памяті героїчного подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС разом із нашими ліквідаторами-земляками взяв на себе Мошнівський сільський голова – Богдан Вікторович.

Вшановуючи їх пам'ять живими квітами Богдан Вікторович сказав ,

-«…Героями не народжуються, ними стають. Сказати про всі подвиги ліквідаторів в боротьбі з Чорнобильською бідою неможливо. Якби не вони, то не було б і нас. Тому, наш святий обов’язок – берегти пам’ять про загиблих та допомагати живим...».

В свою чергу наші земляки, ветерани -ліквідатори згадали тих жителів с. Мошни –ліквідаторів аварії на ЧАЕС, яких з ними вже немає та разом із сільським головою вшанували їх подвиг, їхню пам'ять хвилиною мовчання та «тостом без дзвону тостових склянок».
учасники Чорнобиля, Чорнобильська АЕС, мошни, новини мошни, шкарбута богдан, учасники ЧАЕС
Наверх