Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Головне / Економіка / Відео 12 чер 2015 08:40

Утихомирити повсталих селян спробували екскурсією на птахофабрику (відео)

Утихомирити повсталих селян спробували екскурсією на птахофабрику (відео)Задля примирення. Голів "буремних" сіл на Черкащині повезли на показову птахофабрику у Мирному. Це одне із найбільших підприємств такого типу у Європі. Так обласні владці намагаються припинити оголошену селянами війну проти пташень. Бо люди, нагадаю, побоюються екологічної загрози від подібних підприємств. Чи вдалося переконати селян – знає Вікторія Хамаза.
 
Неформальна бесіда за круглим столом. По один бік - голови сіл, що повстали проти будівництва курників. По інший – керівник показового підприємства. Про нього пан Олександр розповідає гостям все. Для більшої переконливості – веде на екскурсію. Аби протестувальники на власні очі упевнились в екологічності виробництва, їх одразу ведуть до репродукторів. Потому ще й роблять виняток – пускають міні-делегацію на закриту територію. Тут селяни оглядають, в яких умовах вирощують птахів. Побачене, кажуть делегати, приємно дивує.

Антон Чорновіл, сільський голова с. Мошни: "Ми зайшли в сарай, у сараї як у домашньому курятнику. Пахне курми, так як повинно бути. Самі майданчики чисті, доглянуті. Кури також виглядають дуже гарно"

Що виробництво нешкідливе, директор показує на власному прикладі. Його будинок розташований просто через дорогу від потужностей підприємства – менш, аніж за сто метрів. Та навіть такі "залізні" аргументи переконують не всіх.

Лідія Поповиченко, сільська голова с. Яснозір’я: "Усе доглянуте у цьому селі, є співпраця із сільським головою і директором, бачу. Потрібно, щоб показали якийсь переробний завод, щоб я побачила, де трупи перероблюють. Щоб, де гній складається, щоб я його побачила"

 Доглянуті вулиці, розвинута інфраструктура та відремонтовані дороги. Це все – результат співпраці між птахофабрикою та сільським головою Мирного, зізнається директор підприємства. Цю співпрацю, каже пан Олександр, налагоджували роками. Тому на сусідство із птахофабрикою не нарікає ніхто.

Олександр Зубчук, директор птахофабрики: "Ми отримуємо нормальну школу, нормально виглядає будинок культури, нормальна дорога, дерева садимо щороку. Головне - стати на шлях, місце прогресу. Поки не було підприємства, квартира в селі коштувала тисячу доларів. Сьогодні – тридцять тисяч"

Аби переконати селян у безпечності такого підприємства, однієї екскурсії замало, каже голова облради Валентина Коваленко. "Наочні аргументи" потрібно підкріпити документально.

Валентина Коваленко, голова облради: "Треба було б з людьми укласти соціальну угоду, меморандум. Треба, щоб інвестор у першу чергу переконав людей, що буде розвинута інфраструктура, будуть робочі місця, бюджет буде поповнюватися. І ми ж були біля тих фільтрів, і не чули важкого повітря"

 Мирити селян та інвесторів береться й очільник області. Вислухавши обидві сторони, Юрій Ткаченко пропонує мирову.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Я запропонував інвестору, можливо, є поряд інші громади. Побудуйте невеличкий такий майданчик, хай побачать мешканці Яснозір’я і Мошен, що відбулося у цьому населеному пункті. Покажіть соціально, як ви готові підтримати село. Почніть з малого. Для того, щоб повернути довіру"

Почуте та побачене сільські голови  обіцяють переповісти своїм громадам. За ними, кажуть делегати, й рішення – бути курникам чи ні.
 
Джерело: http://vikka.ua/
 
Наверх