Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 09 лют 2023 10:00

Українці можуть доєднатися до безкоштовних STEM-курсів від академіків та науковців з Оксфордського і Гарвардського університетів та NASA

Українці можуть доєднатися до безкоштовних STEM-курсів від академіків та науковців з Оксфордського і Гарвардського університетів та NASA
Благодійна організація Zalli Foundation та громадська організація We Speak Science за партнерства з українською ГО STEM is FEM оголошують новий набір на безкоштовний освітній STEM-курс для всіх охочих віком від 16 років. Курс створений We Speak за підтримки StudyGroup та Insendi, які забезпечать навчальну онлайн платформу та підтримку студентів у STEM-науках.

Протягом трьох тижнів учасники прослухають лекції про клітинну біологію, космічну біологію та data science від викладачів з Гарвардського, Кембриджського та Оксфордського університетів. Програма викладається англійською та стартує 27 лютого. Подати заявку на навчання можна до 20 лютого за ПОСИЛАННЯМ.

Мета програми — дати молодим людям з усього світу доступ до провідних досягнень у STEM-спеціальностях (наука, технології, інженерія та математика). Окрім того, курс дасть можливість молоді підготуватися до подальшого навчання та кар’єри в STEM-галузі. 

За словами, організаторів, формат навчання побудований за принципом того, як відбувається освітній процес у Оксфорді та Гарваді. Також слухачі будуть спілкуватися з вченими з провідних інституцій та студентами з різних країн протягом трьох тижнів. Окрім того, навчання на STEM-програмі передбачає можливість взяти участь у STEM-змаганнях, які оцінюють академіки з університетів Ліги плюща (асоціація восьми найстаріших приватних університетів США, – ред.) та конкурсі SPACE, в журі якого входять науковці, які пройшли навчання в NASA.

До лекцій можуть доєднатися всі охочі, без попередніх знань у темах. Зокрема, програма може бути корисною для викладачів у STEM-галузях.

До занять можна долучатися онлайн, але якщо студенти не мають такої можливості — матеріал можна переглянути в будь-який зручний час на освітній платформі Insendi, яка разом зі StudyGroup підтримує We Speak Science. В  кінці учасники отримають сертифікат про проходження STEM-курсу від науковців світового рівня.

We Speak Science була заснована Детіною Заллі у 2015 році, коли вона працювала в Гарвардському університеті. Зараз докторка Детіна Заллі — директорка Pre-Medical Studies Кембриджського університету. Вона TED-спікерка, раніше — старша лекторка в Оксфорді та Гарварді. Науковиця родом з сім’ї албанців, які у 90-их емігрували до Великобританії. Як розказує Детіна Заллі в інтерв’ю, через проблеми з документами їм з сестрою було складно вступити не лише до університету, а й до школи. Утім, завдяки допомозі Сассекського університету, сестер прийняли на програму молекулярної медицини. Згодом, аби допомогти людям з усього світу знайти можливості для їхньої кар’єри, Детіна Заллі створила програму We speak science.

“В дитинстві я втекла від війни в Албанії та не мала багато освітніх можливостей. Я хочу, аби всі студенти з України мали найкращі можливості у STEM-галузі. Не має значення, скільки у вас дипломів. Важливо те, скільки ви робите для інших. Це і є успіх в житті”, — розповіла Детіна Заллі.

Сьогодні STEM-програма від We speak science налічує 10 000 студентів по всьому світу. 
Наверх