Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 23 травня 2023 13:00

Парламентська асамблея НАТО визнала злочини росії проти України геноцидом, а кремлівський режим – рашизмом

Парламентська асамблея НАТО визнала злочини росії проти України геноцидом, а кремлівський режим – рашизмом
Парламентська Асамблея НАТО визнала злочини Росії проти України геноцидом, а терористичний режим у РФ – рашизмом. Рішення ухвалено одностайно.

Про це повідомив голова постійної делегації України у ПА НАТО Єгор Чернєв.

«На сесії Асамблеї в Люксембурзі ми добилися прийняття надзвичайно сильної декларації, яка буде мати далекосяжні політичні наслідки. Крім того, ПА НАТО закликала уряди своїх країн відкрито оголосити на саміті у Вільнюсі про те, що Україна стане членом Альянсу і погодити наступні конкретні кроки для вступу України до НАТО. Це наша дипломатична перемога. Всі наші ключові побажання щодо фінального тексту декларації враховані», – зазначив він.

За словами Єгора Чернєва, є і підтримка міжнародного трибуналу, і допомога Україні до перемоги і після неї, і засудження ідеології рашизму, і відновлення територіальної цілісності, і санкції, і репарації, і план Маршалла, і багато іншого.

«Ми довго боролися за такі прямі та чіткі формулювання. Десятки та сотні годин переговорів та консультацій. Через месенджери, у кулуарах, з високих трибун. Фундамент до саміту НАТО у Вільнюсі закладений. Парламентарі країн Альянсу свою позицію висловили. Тепер справа за урядами», – пояснив народний депутат.
Наверх