Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 07 лип 2023 11:00

На зміну спеці поспішає прохолода: Синоптик розповів про погоду на Черкащині

На зміну спеці поспішає прохолода: Синоптик розповів про погоду на Черкащині


Початок липня на Черкащині спокійний та сонячний. Причина такої погоди – поля високого тиску Азорського антициклону. В зоні його впливу майже немає хмар, а це означає, що сонце без перешкод прогрівало приземний шар атмосфери.

Про погоду на Черкащині розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

На жаль, спекотна погода – це фактор нестабільності атмосфери. Що це означає? Із-за потужної конвекції, викликаної високою температурою повітря, хмари за короткий період часу досягають грозової стадії зумовлюючи потужні зливи, що супроводжуються поривчастим вітром.

7 липня прогнозується зміна синоптичної ситуації. Атмосферні фронти з південного заходу зумовлять по всій території області дощі різної інтенсивності у супроводі гроз. Температурний фон ще залишиться високим: вночі 15-20º, вдень 26-31º.

8 липня нестійка погода в нашому регіоні утримається. Вітер розвернеться на північні румби, посилиться. Температура вдень знизиться до комфортних значень 21-26°.

За модельними розрахунками, на новому робочому тижні, завдяки північним процесам домінуватиме нестійка погода з Атлантичною свіжістю. Тож, перепочинимо від спеки.
Наверх