Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 26 лип 2023 08:00

Вчені з’ясували, чому люди вірять у теорії змови

Вчені з’ясували, чому люди вірять у теорії змови


Вчені з Університету Еморі (США) провели мета-аналіз 170 робіт, щоб зрозуміти, чому люди вірять у теорії змови. Як виявилося, конспірологія надає їм почуття безпеки та дозволяють краще розуміти своє оточення.

Дослідження про це опубліковано у журналі Psychological Bulletin.

Якщо потреби у безпеці та розумінні того, що відбувається, не задовольняються, люди можуть звертатися до теорій змов, щоб пояснити власні невдачі. Фінансові проблеми та проблеми зі здоров’ям також збільшують віру в конспірологію.

На сприйнятливість до неї впливають особистісні риси. Наприклад, нарцисизм та потреба відчувати свою унікальність. А ось нездатність до аналітичного мислення та більш висока тривожність мали відносно низьку кореляцію з конспірологічним мисленням.

Люди також охочіше вірять у шалені новини, якщо впізнають їх від когось зі свого оточення чи тих, кого вони вважають рівними.

У результаті дослідники зробили висновок, що не всі прихильники теорій змови обов’язково є простодушними, неосвіченими і дурними, як це показується в масовій культурі. Серед них можуть бути дуже розумні люди.
Наверх