Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 13 сер 2023 09:00

Вплив війни та пандемії: Міносвіти заявляє про погіршення результатів навчання

Вплив війни та пандемії: Міносвіти заявляє про погіршення результатів навчання


Через стресові умови, спричинені пандемією, війною, повітряними тривогами, за останні роки в Україні значно погіршилися результати навчання учнів.

Про це інформують у Міністерстві освіти і науки України.

“За останні роки навчання у стресових умовах дуже постраждав освітній процес. Пандемія, війна, повітряні тривоги та блекаути - все це сильно вплинуло на навчання. Наразі ми маємо справу з освітніми втратами, що означає будь-які втрати знань, умінь, навичок та/або уповільнення чи переривання академічного прогресу через паузи в навчанні конкретного учня”, - йдеться в повідомленні.

Як зауважили в МОН, у першому півріччі 2022/2023 навчального року лише 15% закладів освіти працювали очно, 33% - дистанційно, 51% - змішано.

Водночас вчителі повідомляють про погіршення результатів навчання учнів. Про зниження успішності здобувачів освіти з української мови у селах вказують 57% педагогів, у містах - 44%, з іноземної мови - 52% та 47% відповідно, з математики - 45% та 40%, з інформатики - 37% та 25 %.

“Ми бачимо, що поступово втрачаємо розумовий потенціал нашої молоді й необхідно шукати шляхи для виправлення цієї ситуації”, - зауважили в міністерстві.

У МОН відзначають, що саме тому зараз активно розробляються різні програми, які у перспективі допоможуть школярам та дошкільнятам засвоїти потрібні знання.

Щоб підтримати такі ініціативи МОН спільно з ЮНІСЕФ розробило рекомендації щодо організації програм з надолуження освітніх втрат для громадських організацій, закладів освіти, органів управління освітою та інших організацій. Як підкреслили в МОН, вони стануть основою для розроблення національної стратегії із подолання освітніх втрат в Україні. Ознайомитись із рекомендаціями щодо організації програм з надолуження освітніх втрат можна за посиланням.
Наверх