Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 04 сер 2023 09:00

"ГРОМАДИ – ЗАХИСНИКАМ": На Черкащині відбувся Регіональний ветеранський форум

"ГРОМАДИ – ЗАХИСНИКАМ": На Черкащині відбувся Регіональний ветеранський форум


Напрацьовувати інструменти, налагоджувати чіткі алгоритми, нарощувати спроможності для гідної зустрічі ветеранів у громадах. 3 серпня питання ветеранської політики на місцях обговорювали на Регіональному ветеранському форумі «ГРОМАДИ – ЗАХИСНИКАМ».

Ключові напрями роботи з ветеранами на Черкащині озвучив начальник ОВА Ігор Табурець.

– Ветеранські політики – це не лише про соціальний захист, – зауважив очільник області. – Це про обороноздатність країни, про стійкість громад, про людський капітал. У громадах ми повинні бути настільки ефективними, щоб максимально швидко та комплексно допомогти відновити функціональність наших захисників. Маємо забезпечити доступність базових реабілітаційних послуг на місцевому рівні. І вже на стадії реабілітації повинні запрацювати реінтеграційні інструменти.

Також необхідно навчити всіх фахівців, які будуть взаємодіяти з ветеранами, адаптувати алгоритми роботи до потреб захисників, наголосив Ігор Табурець. Важливим аспектом адаптації ветерана до мирного життя, додав посадовець, є реінтеграція через роботу, освіту, перекваліфікацію чи відкриття власного бізнесу.

– Роботодавці, по-перше, мають із повагою зустрічати цих працівників, – наголосив керманич Черкащини. – І про це говорив у своєму зверненні Президент України. По-друге, колективи мають бути готовими до взаємодії із ветеранами. І тут теж потрібні навчання та адаптація програм корпоративної соціальної відповідальності. Кожен метр звільненої української землі дається нам занадто дорогою ціною. Суспільство має цінувати та пам’ятати про це, віддаючи належне всім, хто вже повернувся або ще повернеться. Тим більше, якщо повернеться «на щиті». Це має стати основою нашої національної пам’яті.

На рівні ОВА вже розробили проект обласної комплексної програми для ветеранів та членів їхніх сімей на 2023-2027 роки. Також тут о провели аудит послуг, які можуть отримати ветерани у громадах, зокрема й реабілітаційних.

– За результатами бачимо, що нам є над чим працювати, а окремим громадам доведеться починати з нуля, – наголосив начальник ОВА. – Починати без зволікань. Не колись потім, а просто зараз!

За програмою регіонального форуму відбулося три дискусійні панелі: «Реабілітований захисник – спроможне суспільство», «Інструменти реадаптації та реінтеграції ветеранів в громадах» та «Посилення конкурентності захисників на ринку зайнятості та в бізнесі». До обговорення долучилися ветерани, військовослужбовці Збройних Сил України, представники органів влади, громадські діячі та підприємці.

Ініціювала проведення форуму Черкаська ОВА за підтримки Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства соціальної політики України, а також партнерів: благодійного фонду «МХП – Громаді», Фонду Віктора та Кароліни Євпак, компанії McLaut.
Наверх