Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 16 лис 2023 12:00

Повітряні тривоги будуть довшими: Названо причину

Повітряні тривоги будуть довшими: Названо причину


В Україні збільшився час тривалості повітряної тривоги. Раніше вони були приблизно годину, півтори. Наразі можуть тривати 2,5-3 години. Причина – нові завдання у небі російських винищувачів.

Про це розповів речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

За його словами, раніше російські винищувачі МІГ відпрацьовували лише зліт та посадку, тренувальні польоти насамперед. Також були півторагодинні тривоги - це час, за який МіГ-31 відпрацьовує пальне (тобто літає, поки не витратить усе) і повертається на базу.

«Ми десь із півроку й більше бачили тривоги по півтори години. Зараз ворог вдався до інших завдань. Це відпрацювання дозаправки у повітрі. Час перебування МіГу зростає вдвічі. Зараз тривалість тривог більша за 2,5 години», – сказав Ігнат.

Він додав, що МіГ-31 має різні модифікації. Так, наприклад, МіГ-31БМ не може нести ракети «Кинджал». А ось МіГ-31К вже, безумовно, несе загрозу.

«Особливо коли є інформація, що на борту є Кинджал. Скільки часу? Якщо 1,5 години — це штатне відпрацювання пального, то з дозаправкою ще годину-півтори можна додавати», – сказав він.
Наверх