Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 17 бер 2024 13:00

Пенсійні виплати: Фізичну ідентифікацію особи потрібно проходити не всім

Пенсійні виплати: Фізичну ідентифікацію особи потрібно проходити не всім


У зв’язку з численними дзвінками на телефонну «гарячу» лінію стосовно того, що з 1 березня 2024 року Пенсійний фонд припиняє виплату пенсій усім пенсіонерам, які не пройдуть «фізичну ідентифікацію особи», у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області повідомляють:

Усім пенсіонерам, кому пенсія виплачувалася на 1 січня 2024 року (не припинена у встановленому Законом порядку), вона буде виплачуватися і надалі без будь-яких обмежень. Крім цього, з 1 березня 2024 року такі пенсії будуть проіндексовані (збільшені) на індекс інфляції, який визначатиметься Кабінетом Міністрів України окремою постановою.

Винятком є лише особи з числа внутрішньо переміщених осіб, які набули цей статус до повномасштабного вторгнення росії на територію України (до 24 лютого 2022 року). Ця категорія осіб, згідно з чинним Порядком, має проходити ідентифікацію двічі на рік у будь-якому з відділень АТ «Ощадбанк» як одержувачі пенсії чи соціальної допомоги.

Нині всі пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб мали пройти ідентифікацію на 01 січня 2024 року, проте у зв’язку із запровадженням у країні воєнного стану граничний термін проходження ідентифікації Урядом перенесено на 31 березня 2024 року (не проходження фізичної ідентифікації вказаною категорією пенсіонерів до визначеного граничного терміну дійсно може слугувати причиною для тимчасового призупинення виплати пенсії до з’ясування всіх обставин, але відновлення всіх виплат відбуватиметься відразу після ідентифікації особи).

Пройти ідентифікацію особам, яким із різних причин призупинено виплату пенсії, можна так:

- особисто звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України);
- через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України;
- у закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який засвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном;
- за допомогою відеоконференцзв’язку з територіальним органом Пенсійного фонду України.
Наверх