Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 18 бер 2024 18:00

Відповіді на найпоширеніші запитання про житлові сертифікати

Відповіді на найпоширеніші запитання про житлові сертифікати


Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков відповів на найпоширеніші запитання про житлові сертифікати.

Про це інформують у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

1. Як визначається сума компенсації за знищене житло?

Комісії місцевої ради розраховують суму компенсації індивідуально по кожному знищеному об’єкту відповідно до параметрів Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. В першу чергу, вони беруть затверджену суму вартості 1 кв. метра житла та множать на загальну площу знищеної квартири чи будинку. Далі суму коригують відповідно до коефіцієнтів за регіоном. Для квартир також враховують кількість кімнат і рік зведення будинку.

Сума компенсації не може бути меншою за опосередковану вартість спорудження житла, яку Мінінфраструктури переглядає щоквартально /documents/2361.html.

2. Якщо в житла були співвласники і вони отримали окремі сертифікати, чи потрібно їм купувати разом нове житло?

Це необов’язково. Співвласники знищеного житла можуть реалізувати свої житлові сертифікати окремо один від одного, або спільно придбати нову нерухомість. В обох випадках на таку нерухомість буде накладено обмеження щодо продажу його протягом 5 років.

3. Що відбувається з сертифікатом, якщо ви не встигли його реалізувати за 30 днів після підтвердження бронювання коштів?

Сертифікат залишається чинним, якщо раптом ви не встигли використати кошти протягом 30 днів з моменту підтвердження їх бронювання. Проте вам потрібно буде подавати нову заявку на бронювання коштів і чекати поки буде підтверджено, що вони є на рахунку.

4. Як знайти нотаріуса, який може оформити угоду купівлі-продажу по житловому сертифікату?

Перелік нотаріусів, які мають доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна і можуть оформлювати угоди купівлі-продажу постійно розширюється і доступний на сайті програми.

5. Чи можна за житловий сертифікат інвестувати в майбутню нерухомість?

Так. Ви можете інвестувати в майбутню нерухомість, скориставшись житловим сертифікатом за знищене житло. Для цього необхідно, щоб забудовники зареєстрували спеціальні майнові права на майбутню нерухомість у Державному реєстрі речових прав. Після цього ви можете придбати її так само як і готове житло на первинному чи вторинному ринку.
Наверх