Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Новини 02 кві 2024 16:44

На Черкащині діятиме нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

На Черкащині діятиме нерестова заборона на вилов водних біоресурсів
З 1 квітня 2024 року на більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

На Черкащині операція «Нерест» стартує з 8 квітня, інформує Державна екологічна інспекція Центрального округу.

Тривалість нерестової заборони відрізняється залежно від регіонів та водойм. Відповідні накази про нерестову заборону оприлюднили Управління Держрибагентства у Полтавській та Управління Держрибагентства у Черкаській областях.

За повідомленням Полтавського рибоохоронного патруля на території Полтавської області заборона на вилов водних біоресурсів діятиме:
– на Кременчуцькому водосховищі з 8 квітня по 16 червня 2024р.;
– на Кам’янському водосховищі з 8 квітня по 16 червня 2024р.;
– у річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) з 1 квітня по 20 травня2024року.;
– в придаткових водоймах річок з 1 квітня по 30 червня 2024року.

За повідомленням Черкаського рибоохоронного патруля на території Черкаської області заборона на вилов водних біоресурсів діятиме:
– на Кременчуцькому водосховищі з 8 квітня по 16 червня 2024р.;
– у всіх інших річках (їх частинах) та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) з 1 квітня по 20 травня2024року.;
– на всіх інших водних об’єктах в районі діяльності Управління Державного агенства з розвитку меліорації, рибного господарствата продовольчих програм у Черкаській області строки заборони передбачені Правилами любительського рибальства та Правилами промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).

У цей період ловити рибу дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.

Крім того, під час нересту заборонено пересування на водоймах всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади. Забороняється також здійснення промислового рибальства та підводного полювання.

За недотримання зазначених вимог передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків.

Державна екологічна інспекція Центрального округу закликає громадян під час нересту дотримуватись встановлених норм законодавства.

Детальніше з термінами заборони в окремих областях можна ознайомитися на сайті Держрибагентства за посиланням: https://darg.gov.ua/_z_1_kvitnja_startuje_0_0_0_13477_1.html
Наверх