Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Економіка 05 чер 2024 14:49

Державне стимулювання створення та функціонування індустріальних парків: схвалено новий порядок

Державне стимулювання створення та функціонування індустріальних парків: схвалено новий порядок
Уряд затвердив новий Порядок надання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків. Він передбачає надання коштів на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків, а також компенсацію за приєднання до інженерно-транспортних мереж. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 4 червня 2024 року.

«Це важливий крок для розвитку економіки. Індустріальні парки мають стати каталізатором для залучення інвестицій в реальний сектор і підвищення виробництва, а новий порядок стимулювання сприятиме їхньому ефективному функціонуванню. Також Уряд створив низку запобіжників, які забезпечать відповідальне та ефективне використання державних коштів. Цього року у державному бюджеті передбачений 1 мільярд гривень на державне стимулювання індустріальних парків», – наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Порядком надання державного стимулювання передбачено надання коштів ініціаторам створення або керуючим компаніям індустріальних парків для облаштування або будівництва інженерно-транспортної інфраструктури, а також часткове відшкодування вартості приєднання до електричних мереж.

Максимальний розмір стимулювання складає 150 млн грн, при цьому співфінансування робіт відбуватиметься у співвідношенні 50 на 50. Ініціатори створення або керуючі компанії індустріальних парків з деокупованих територій зможуть реалізовувати проєкти у співфінансуванні 80 на 20, тобто держава зі свого боку оплатить до 80 % кошторисної вартості робіт, але не більше 150 млн грн.

Також, новий Порядок передбачає запровадження певних запобіжників. Кожен заявник бере на себе зобов’язання протягом 3 років побудувати на території індустріального парку не менше 5000 квадратних метрів та залучити не менше 2 учасників. Якщо умови не будуть виконані, то заявник має повернути державі всі витрачені бюджетні кошти.

Для того, щоб скористатись програмою, необхідно:

Подати заявку до уповноваженого банку до 15 серпня;
Банк перевірить заявку;
Міністерство економіки України перевірить документи та ухвалить рішення про надання допомоги;
У разі позитивного рішення — укладається договір;
Кошти будуть перераховані на спеціальний рахунок, а оплата відбудеться після того, як роботи будуть виконані, а заявник сплатить свою частину.
Для інвесторів індустріальні парки вирішують одразу кілька актуальних проблем: питання землі, підключення до мереж, наявності промислової будівлі та зниження вартості обладнання.

Адже це можливість резидентам парків:

не платити ввізне мито та ПДВ на обладнання;
не платити податок на прибуток впродовж 10 років за умови реінвестування;
отримати пільгову ставку податку на нерухомість та пільгову плату за землю (на розгляд місцевого самоврядування).
Наверх