Інформація / Суспільство
09 кві 2025 11:54
“Мрія” доступна кожній школі: як школи підʼєднуватимуть до екосистеми?

Тисячі українських шкіл підʼєднають до “Мрії” вже цього року. В оновленій освітній екосистемі для дітей передбачено застосунок із гейміфікацією та бонусами для мотивації до навчання. Батьки отримають повну картину освітніх результатів дитини та зможуть знаходити гуртки поруч, а вчителі заощаджуватимуть час за допомогою автоматизації та вбудованих функцій на базі штучного інтелекту.
Які нові та вдосконалені функції “Мрії” презентували на першій EdTech-події Мрія Постосвіта?
вчителі незабаром генеруватимуть тести в “Мрії” в кілька кліків завдяки штучному інтелекту, отримуватимуть виконані домашні завдання від дітей, створюватимуть міжкласні групи тощо;
для дітей у “Мрії” передбачили внутрішню валюту за навчальні досягнення — “мрійки”, які можна обмінювати на бонуси — квитки в кіно, майстер-класи, VR-квести;
батьки та діти з нового навчального року зможуть вибирати гуртки за інтересами поруч із домом чи школою;
адміністрації бачитимуть результати роботи вчителів у кілька кліків без переходів у журнали.
Команда вже розпочала роботу над “Мрією” для дошкілля: уперше дві ланки освіти обʼєднає єдина цифрова екосистема.
Учителі в “Мрії” вже автоматизували календарно-тематичне планування, створення розкладу, ведення журналу та виставлення тимчасових оцінок “олівчиком”. Вони можуть прикріплювати до уроків нотатки й файли, ділитися коментарями без прив’язки до балів і спілкуватися з учнями та батьками в захищених чатах. “Мрія” дає змогу комплексно вести освітній процес в єдиному цифровому середовищі — без потреби паралельно використовувати паперові записи чи інші цифрові продукти.
Діти мають у смартфоні “Мрія” ID, розклад, домашні завдання, персоналізовану бібліотеку контенту та динаміку результатів, а батьки в єдиному місці бачать ключові досягнення дитини.
Хто і як може підʼєднатися до “Мрії”?
Підʼєднатися до “Мрії” може кожна школа — незалежно від розміру, формату навчання, локації й того, чи користується вона іншою освітньою інформаційною системою. Органи місцевого самоврядування можуть познайомити з Мрією одразу всі школи своєї громади або області. “Мрія” завжди буде безплатною та добровільною: кожен заклад самостійно ухвалює рішення про підʼєднання і вже зараз може подати заявку за посиланням: mriia.gov.ua/app.
Нині до “Мрії” підʼєднано 150 шкіл. Команда Мрії опрацьовує ще 1400 заявок від закладів освіти.
“Мрія” — це вебпортал і мобільний застосунок, де користувачі й користувачки мають план дня, конструктор розкладу, динаміку досягнень, чати, бібліотеку персоналізованого контенту від провідних освітніх платформ, “Мрія” ID та багато іншого. Пілотування “Мрії” розпочалося у вересні 2024 року і проходило у 6 областях України: у прифронтових містах і гірських селах, у школах із повністю дистанційним форматом навчання та в тих, які навчаються офлайн в укриттях.
“Мрія” — ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яку реалізують Мінцифра й МОН разом із Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
За інформацією Міністерства освіти і науки України