Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Безбар’єрність 02 чер 2025 14:59

Уряд вдосконалив систему підтримки інклюзивного працевлаштування

Уряд вдосконалив систему підтримки інклюзивного працевлаштування
Уряд розширює можливості для працевлаштування людей з інвалідністю. Зокрема, вдосконалюється система сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Також розширюється можливість використання коштів від сплачених роботодавцями сум адміністративно-господарських санкцій для розбудови безбар’єрного ринку праці, зокрема, на створення або оснащення робочих місць для осіб з інвалідністю.

Відповідні зміни ініційовані Мінсоцполітики в ухваленій Урядом постанові.

– Це дозволить зробити систему санкцій не лише інструментом контролю, а й ресурсом розвитку інклюзивного ринку праці. Кожна гривня зі штрафу має працювати на створення нових можливостей — як для людей з інвалідністю, так і для роботодавців, які готові впроваджувати інклюзивні практики, — зазначив заступник міністра соціальної політики України Володимир Василенко.

Оптимізація механізму розрахунку адміністративно-господарських санкцій
Раніше роботодавець міг зіткнутися з неправильним розрахунком штрафу у випадку, коли змінювалися дані про працівників. Тепер, якщо до 31 березня змінюються дані в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, — Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю автоматично перераховує суму санкції та до 10 червня надсилає уточнений розрахунок роботодавцю. Це дозволить уникнути непорозумінь та спростить взаємодію з роботодавцями.

Цільове використання надходжень від штрафів
Відтепер кошти можна спрямовувати на заходи, які сприятимуть працевлаштуванню осіб з інвалідністю:
технічне оснащення або адаптацію робочих місць для людей з інвалідністю: спеціальні меблі, техніку тощо;
створення нових спеціальних робочих місць;
випуск спеціалізованих навчальних матеріалів: літературу й аудіоматеріали для навчання людей з інвалідністю.
Реалізація постанови дозволить посилити прозорість механізмів підтримки працевлаштування людей з інвалідністю та зробити державну політику в цій сфері більш ефективною й справедливою.

Зазначимо, що згідно з прийнятим законом, розробленим Мінсоцполітики, з 2026 року в Україні діятимуть нові правила працевлаштування осіб з інвалідністю. Закон фундаментально змінює підходи щодо підтримки як людей з інвалідністю, які хочуть працевлаштуватися, так і роботодавців. Зокрема, роботодавці матимуть вибір: працевлаштувати особу з інвалідністю та за потреби облаштувати їй робоче місце, або сплатити цільовий внесок до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

За інформацією Міністерства соціальної політики України
Наверх