Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Здоров'я / Устименко Олег 08 гру 2018 05:00

Популярні препарати викликають рак! - Медики вказали на небезпеку

Популярні препарати викликають рак! - Медики вказали на небезпекуМедики категорично рекомендують не приймати деякі популярні препарати, адже вони провокують невиліковні хвороби. Це стосується жінок, які захищаються від небажаної вагітності за допомогою гормональних таблеток.

Останні дослідження довели, що використання гормональних контрацептивів пов'язано з 20% збільшенням ризику раку молочної залози. Ризик збільшується з більш тривалим використанням препаратів.

«На жаль, жоден тип гормональних контрацептивів не позбавлений ризику», - сказала провідний автор дослідження Ліна Морч з Копенгагенської університетської лікарні.

Відзначимо, раніше в.о. міністра охорони Уляна Супрун вже звертала увагу на те, що гормональні контрацептиви слід особливо ретельно і акуратно приймати жінкам, які курять. «Якщо жінка курить, то вживання гормональної контрацепції обмежена або зовсім заборонена. Це пов'язано з високим ризиком спонтанних тромбів», - сказала вона.

Додамо, тайванські дослідники довели, що популярні знеболюючі препарати можуть призвести до інсульту або серцевого нападу. Результати наукової роботи були опубліковані в British Journal of Clinical Pharmacology.

Вчені вивчили п'ять поширених препаратів - ібупрофен, диклофенак, целекоксиб, мефенамінова кислота і напроксен. У своєму дослідженні вчені спиралися на дані 56000 дорослих людей з підвищеним тиском. З'ясувалося, що у одного з 330 осіб, які вживали ібупрофен, траплявся серцевий напад або інсульт за чотири тижні. У свою чергу, целекоксиб виявився ще небезпечнішим і привів до такого ж результату одного з 105 осіб. Серцевий напад або інсульт стався у однієї людини з 245 і у однієї з 214, які вживали диклофенак і напроксен відповідно. Найбільш «безпечною» виявилася мефенамінова кислота - інсульт або серцевий напад стався у одного з 394 чоловік.
Наверх