Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 22 гру 2018 10:00

Автомобілісту на замітку: За що можуть позбавити водійських прав

Автомобілісту на замітку: За що можуть позбавити водійських правНе варто ототожнювати позбавлення права керувати транспортними засобами з відстороненням від керування.

Правоохоронці можуть відібрати у водія права в декількох випадках. Рішення заборонити водіям керування автомобілями може прийняти тільки суд.

Не варто ототожнювати позбавлення права керувати транспортними засобами з відстороненням від керування. Якщо, наприклад, поліцейський підозрює водія у керуванні авто у стані сп'яніння, він зобов'язаний обмежити можливість управляти машиною таким водієм. В такому випадку водія відстороняють від керування авто. Однак це не є ще позбавленням права керувати автомобілями.

Протягом трьох місяців суд повинен розглянути справу про притягнення водія до відповідальності, розібратися чи вчиняв водій правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують та, якщо водій винний, вирішити, яке покарання застосувати.

Сьогодні адміністративна відповідальність за вчинення порушень ПДР передбачена в Кодексі України про адміністративні правопорушення.

1. Створення аварійної ситуації. Прав позбавляють від 6 місяців до року.
2. Невиконання вимог працівників поліції про зупинку транспортного засобу – від 3 до 6 місяців.
3. Виїзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонено – від 6 до 12 місяців.
4. Вчинення ДТП – від 6 до 12 місяців.
5. Керування транспортним засобом у стані сп'яніння – від 1 до 10 років.
Наверх