Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 25 гру 2018 13:00

На українців очікує чергове підвищення тарифів на газ

На українців очікує чергове підвищення тарифів на газВ кінці опалювального сезону на українців чекає чергове підвищення тарифів на газ – з 8,55 грн за кубометр до приблизно 9,7 грн.

Відповідне рішення ухвалив Кабмін.

Відповідно до прийнятого закону "Про ринок газу", уряд з часом повністю відмовиться від ручного регулювання тарифів.

Тарифи на газ в Україні у наступному році зростатимуть у два етапи. Перший етап подорожчання очікується в травні 2019 року. Газ може піднятися в ціні до 9,7 грн/куб. Якщо зараз українці платять 69% від "ринкової вартості", то в кінці опалювального сезону заплатять вже 80%.

Другий етап – з січня 2020 року. Тоді українці будуть купувати блакитне паливо за ціною, яка відповідає середнім тарифам для населення. Відповідно, Уряд повністю зрівняє ціни між двома сегментами.

У той же час, експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук вважає, що в наступному році черговий перегляд цін можуть затягнути у зв’язку з виборами. "Думаю, що постанова не буде виконуватися, тому що йдуть політичні вибори. Думаю, що там буде вже новий уряд, нові переговори з МВФ і, вважаю, що ми знову затягнемо виконання цього рішення", – запевнив Корольчук.

Експерт також додав, що якщо в наступному році газ подорожчає до 9,7 грн/куб, то тарифи на гарячу воду і тепло можуть зрости в ціні приблизно на 8-15%.

Як відомо, підвищення цін на газ — це необхідна умова для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і одержання кредитів.
Наверх