Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 31 гру 2018 10:00

Символ Нового року: Коли люди одомашнили свиней

Символ Нового року: Коли люди одомашнили свинейАрхеологічні дослідження вказують на те, що люди почали вирощувати свиней ще 9 тисяч років тому.

"Археологічні дослідження вказують на те, що свиня була одомашнена людиною після собаки приблизно 9 тисяч років тому, — каже Валентин Рибалко, доктор сільськогосподарських наук, головний науковий співробітник Інституту свинарства й агропромислового виробництва НААН України. — Зробили це землеробські народи — найперше на території сучасного Китаю та Малої Азії. Найдавніші рештки свині в Європі датуються п'ятим тисячоліттям до нашої ери. Відомо, що аристократія Стародавнього Риму використовувала свиней для харчування, і дуже цінувала цей продукт. На українській землі свинарство відоме з неоліту".

"До речі, спершу українці тримали свинок на вулиці, вже значно пізніше для них стали облаштовувати "кучі" — спеціальні напіввідкриті приміщення, — додає етнографиня Стефанія Гвоздевич, — На дно у таких хлівах стелили переважно солому. Ще клали хвою — вважалось, що вона захищає свиней від хвороб".
Наверх