Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 03 фев 2019 09:00

Контрактники мають змогу одержувати компенсацію за найм житла

Контрактники мають змогу одержувати компенсацію за найм житлаСержанти та солдати за контрактом, а також офіцери за призовом мають змогу отримувати грошову компенсацію за найм житла.

Про це повідомляє обласний військовий комісаріат.

Це стало можливим завдяки ухваленим Урядом змінам до постанов (Постановою КМУ від 27 грудня 2018 р. №1160 внесено зміни до постанов від 3 серпня 2006 р. №1081 і від 26 червня 2013 р. №450 – для реалізації положень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Постанова набула чинності 3 січня 2019 року).

Так, документом врегульовано питання виплати грошової компенсації за піднайом (найом) житлових приміщень військовослужбовцям. Зокрема тим, які проходять військову службу за призовом, осіб офіцерського складу, рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, а також військовослужбовцям Управління державної охорони та військовослужбовцям, які відряджені до Міністерства освіти і науки України, Державного космічного агентства України та членам їхніх сімей, які проживають та зареєстровані разом із ними.

Згідно з оновленим Порядком компенсація виплачується військовослужбовцям ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Держспецзв’язку, Держспецтрансслужби, УДО, зокрема особам офіцерського (особам, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, курсантам ВВНЗ, які мають сім’ї, та зазначеним у цьому пункті особам, які відряджені до МОН, ДКА.

Крім того для отримання компенсації за піднайом житла відтепер не обов’язково перебувати на квартирному обліку (у «черзі на квартиру»). Водночас змінено її граничний розмір, і якщо раніше він визначався у співвідношенні до мінімальної зарплати (зараз 3723 грн, з 1 січня – 4173 грн), то відтепер – до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленому на 1 січня (1777 грн, з 1 січня – 1853 грн).

Відповідно конкретний розмір компенсації встановлюватиметься керівниками кожного з відомств з розрахунку, що він не може перевищувати:

- у місті Київ – двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ПМ), установленого на 1 січня календарного року;
- в обласних центрах – 1,5 розміри ПМ;
- в інших населених пунктах – 1 розміру ПМ.

При цьому за наявності трьох і більше членів сім’ї зазначені розміри збільшуються в 1,5 рази.

Прожитковий мінімум у 1853 грн з 1 січня дає теоретичну можливість невеликого підняття компенсації (принаймні для ЗСУ, розміри компенсацій інших відомств редакцією не вивчалися). Конкретний розмір компенсації для ЗСУ скоро побачимо в традиційному наказі МОУ «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2019 рік».

Для отримання компенсації військовослужбовець повинен подати рапорт командиру військової частини з такими документами:

- копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України військовослужбовця та членів його сім’ї;
- копії документів, що засвідчують реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків військовослужбовця та членів його сім’ї;
- інформацію (витяг, інформаційну довідку) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та бюро технічної інвентаризації про нерухоме майно, яке належить військовослужбовцю та членам його сім’ї;
- копії довідок про реєстрацію місця проживання (перебування), видані органом реєстрації, на військовослужбовця та кожного члена його сім’ї, який проживає разом з ним (військовослужбовці військових частин, які дислокувалися в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і які переміщені з місць попередньої дислокації, подають довідку про склад сім’ї, видану командиром (начальником) цієї військової частини (підрозділу);
- копії свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану (про шлюб, розірвання шлюбу, про народження тощо), інших документів, що підтверджують родинні стосунки;
- належним чином завірену копію довідки про забезпечення житлом з попереднього місця проходження військової служби, видану квартирно-експлуатаційним органом (службою) Міноборони, Національної гвардії, відповідним підрозділом СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецзв’язку, Держспецтрансслужби, МОН, ДКА, Управління державної охорони (крім осіб, які прибули з тимчасово окупованої території України та населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження).
Наверх