Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Здоров'я / Устименко Олег 06 лют 2019 14:00

Обережно - грип: За тиждень в області захворіли понад 7 тисяч людей

Обережно - грип: За тиждень в області захворіли понад 7 тисяч людейПротягом останнього тижня в області на грип захворіло 7135 осіб, що становить 0,6% від загальної кількості населення. Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 586.4.

Серед хворих - 4057 дітей віком до 17 років (56,9 %).

Госпіталізовано 422 особи (5,9% від числа хворих). Зокрема, 275 дітей (65,2% від загальної кількості госпіталізованих). В умовах стаціонару найбільше перебували діти у віковій категорії 0-4 роки (36.0% від загальної кількості госпіталізованих).

За звітній тиждень летальних випадків від грипу по області не зареєстровано.

В області рівень захворюваності на 0,4% нижче епідемічного порогу, розрахованого за 5-й тиждень 2019 року епідемічного сезону 2018-2019 років. Перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території. У порівнянні з минулим тижнем зменшився темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ серед дорослого населення на 13,7 %, проте збільшився на 8,0 % серед дітей до 17 років.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного в Смілянському – 837,9, Золотоніському – 830,6, Корсунь-Шевченківському – 813,5, Кам’янському – 811,3 районах, м. Черкаси – 695,8, Уманському районі – 640,8, м. Умань – 617,0, Черкаському – 610,5, Звенигородському – 597,8 районах.

За звітний тиждень вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» методом ПЛР досліджено 12 зразків матеріалів від пацієнтів із підозрою на грип, у 3 випадках визначено РНК вірус грипу типу A/Singapore/INFIMH-16-0019/2016(H3N2).

За 5-й тиждень 2019 року лікувально-профілактичними закладами проти грипу не щеплено жодної особи.

За інформацією Управління освіти і науки Черкаської ОДА станом на 1 лютого, через відсутність 20% і більше від загальної кількості учнів із причини захворювання на грип та ГРВІ, призупинено освітній процес у таких закладах: Михайлівська ЗОШ I-II ст. Драбівської районної ради, Шевченківська спеціалізована ЗОШ Черкаської обласної ради Звенигородського району, Корсунь-Шевченківська ЗОШ I- III ст №1 (1-Б клас), Великосевастянівський НВК та Верхівецька ЗОШ №2 Христинівського р-ну (1 класи), Нечаївська ЗОШ I-II ст Черкаського р-ну (1 клас), Кривецька ЗОШ I-II ст Маньківського р-ну (1 клас).

Основний шлях для профілактики грипу – вакцинація.

Щорічне щеплення захистить від зараження вірусами та зменшить ризик захворіти на грип. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх вірусів, проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів, що циркулюватимуть на території.Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні. Якість вакцин, котрі ввозять до країни, перевіряють Держлікслужба України та Лабораторія з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Державного експертного центру.

Необхідно пам’ятати, що щеплення проти грипу знижує ризик захворювання та попереджує розвиток серйозних ускладнень.

Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується усім людям, крім немовлят до 6 місяців. Першочергово повинні отримати щеплення групи ризику:

- медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії;
- вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності;
- літні люди у яких імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, у осіб за 65 р.;
- люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується.

Профілактичні заходи, що допоможуть запобігти поширенню вірусів грипу і зберегти здоров’я

- Уникайте близького контакту з хворими.
- Якщо захворіли ви, то намагайтеся якнайрідше перебувати поряд із іншими людьми, щоб не заразити їх.
- При кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою, одразу після використання викидайте її у смітник.
- Часто мийте руки з милом, використовуйте антисептики для рук.
- Частіше проводьте вологе прибирання приміщення, протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.

Наголошуємо про необхідність негайного звернення до лікаря у разі появи перших ознак захворювання!

За інформацією "Черкаського обласного лабораторного центру" МОЗ України
Наверх