Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 31 гру 2016 00:00

Як вибрати ялинку на Новий рік: декілька корисних порад.

Як вибрати ялинку на Новий рік: декілька корисних порад.Погодьтеся, Новий Рік пройде не так яскраво, якщо в будинку не буде новорічної ялинки. Саме вона створює ту особливу атмосферу свята і дива. Особливо це має значення, якщо в будинку є діти. Для них обряд купівлі та прикрашання ялинки – сам по собі диво та свято! Тому вибір ялинки – це дуже важливий момент.

Korusna.info дає декілька порад про те, як правильно вибрати і купити ялинку, і як можна максимально продовжити термін її служби.

Для того щоб правильно вибрати ялинку, варто насамперед визначитися з тим, якого розміру вона повинна бути і де ви будете її встановлювати. Купувати дерево навмання не варто. Спочатку подумайте, де ви будете встановлювати ялинку: в кімнаті чи можливо в коридорі. Скільки місця знадобиться для ялинки, з урахуванням усіх ялинкових прикрас, щоб залишалося вільне місце біля дерева для проходу. Крім того, уточніть, якої висоти вам потрібно вибрати дерево. Де буде стояти ялинка: на столі чи на підлозі? Коли ви визначитеся з розмірами майбутньої красуні, тоді сміливо можна її вибирати.

Як вибрати живу ялинку.

Якщо ви вирішили вибрати живу ялинку, то спочатку варто звернути увагу на її стовбур. Стовбур – це основа будь-якого дерева, саме тому від стану стовбура залежить і стан дерева в цілому.

Стовбур у ялинки, яка знаходиться в хорошому стані, повинен бути рівним і прямим, без тріщин. Наявність обідка на зрізі говорить про те, що дерево зрізане давно, а значить і простоїть воно недовго. Припустимо, стовбур виявився хорошим, після цього варто підняти дерево і зрізом вдарити об землю. Якщо після цього, стали обсипатися голки, це свідчить тільки про те, що дерево абсолютно не придатне. Така ялинка не простоїть і півтора тижня, не кажучи вже про всі новорічні свята.

У гарної, свіжої ялинки гілки повинні бути пружними і еластичними. Для цього ви можете зігнути гілку і подивитися на її стан. Якщо гілка пружна – це добра ознака. Якщо гілка тріщить і ламається – не варто купувати таке дерево.

Крім пружності гілок, є ще одна ознака свіжості дерева, про яку варто пам’ятати. У свіжої ялинки гілки повинні тягнутися вгору. Якщо гілки туляться до стовбура біля основи, тобто просідають, це говорить про те, що дерево зрізане давно.

Для того щоб перевірити стан хвої, потріть голки в руках. Якщо на руках залишається масляниста хвойна речовина із запахом смоли, значить ялинка абсолютно свіжа. Крім того, у свіжого дерева, хвоя має яскраво-зелений, соковитий колір. Свіжа хвоя повинна володіти хорошою колючістю і пружністю.

Перш ніж доставити ялинку додому, необхідно правильно її упакувати. Для цього потрібно акуратно підв’язати гілки до стовбура мотузкою, щоб вони не пошкодилися. Нести ялинку потрібно верхівкою назад. А вносити в приміщення навпаки – верхівкою вперед.

Перш ніж заносити ялинку в квартиру, варто спочатку адаптувати її до внутрішнього клімату. Якщо у вас є балкон або підвал, залиште її на декілька годин там. Це потрібно зробити для того, щоб уникнути різких перепадів температури, які є згубними для дерева.

Від правильного встановлення новорічної ялинки і від дбайливого догляду за нею залежить і тривалість її служби. Для початку підготуйте дерево до встановлення. Перш ніж встановлювати ялинку, підрубайте їй стовбур, на декілька сантиметрів очистивши від кори. Після цього злегка розщепніть зріз, це дозволяє відкрити пори і збільшити водопоглинання дерева.

Ялинку можна встановлювати по-різному: в ємність з піском, водою чи на підставку.

Встановлення в ємність з піском.
У певну ємність, потрібно насипати свіжий зволожений пісок. Попередньо у воду, яку ви будете наливати в пісок, потрібно додати трохи гліцерину. Пісок потрібно поливати кожні два дні.

Встановлення в ємність з водою.
Беремо ємність (відро чи бак), у неї наливаємо відстояну воду, в яку можна додати таблетку аспірину, ложку цукру і трохи солі. Оскільки дерево буде інтенсивно вбирати вологу, варто завжди підливати воду.

Встановлення на підставку.
Для цього береться будь-яка стійка підставка, стовбур дерева обертається мокрою ганчіркою і встановлюється у підставку. Потрібно стежити за вологістю стовбура, щоб дерево не починало пересихати.

Намагайтеся частіше збризкувати гілки ялинки водою, для збереження свіжості та уникнення пересихання. Не встановлюйте ялинку поблизу основних і додаткових опалювальних приладів. Частіше провітрюйте приміщення.

Як вибрати штучну ялинку.

Якщо ж ви вирішили зупинитися на штучній ялинці, то будьте впевнені, таке дерево послужить вам вірою і правдою багато років, ніяких проблем з її встановленням не буває, та й догляд за нею мінімальний. Але для цього, штучну ялинку потрібно правильно вибрати.

На сьогоднішній день нам доступна величезна різноманітність штучних ялинок, які імітують найрізноманітніші види і мають різні розміри. При купівлі, зверніть свою увагу на якість виробу, а краще всього попросіть у продавця сертифікат. Справа в тому, що ялинки, виготовлені з неякісних матеріалів, можуть виділяти шкідливі речовини під дією тепла від тієї ж електричної гірлянди.

Ціна ялинки залежить не тільки від якості, але й від зручності складання. Найзручніші, але при цьому і найдорожчі ті, які складаються як парасолька за кілька секунд. Решта розбираються на окремі гілки.

Щоб перевірити якість штучної ялинки – посмикайте її за «хвою». Важливо, щоб вона не змінювала своє положення, щоб голки в жодному разі не випадали і розпрямлялися, тільки-но ви перестаєте до них доторкатися.

І найголовніше, яку б новорічну ялинку ви собі не вибрали, важливо, щоб вона принесла задоволення вам і вашій родині.
Наверх