Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Здоров'я / Устименко Олег 12 май 2019 06:00

6 міфів про здоровий спосіб життя, в які всі вірять

6 міфів про здоровий спосіб життя, в які всі вірятьБагато людей можуть з упевненістю сказати, що саме включає в себе здоровий спосіб життя – про це сьогодні завдяки інтернету і телебаченню мають уявлення навіть ті, хто не слідує правилам. Але багато наших уявлень про ЗСЖ – це просто міфи.

Фахівці викрили міфи про здоровий спосіб життя. Вони назвали найпопулярніші міфи про те, які дії і звички допомагають зміцнити здоров’я.

Вечерю віддай ворогові. Цю приказку незмінно згадують, варто лише заговорити про те, що їсти по вечорах. Вчені констатують: постійна відмова від прийому їжі в цей час дня сприяє уповільненню обмінних процесів, а також може призводити до небезпечного для здоров’я зниження рівня цукру в крові. Крім того, люди, які не вечеряють, тенденційно споживають більше калорій під час сніданку та обіду.

Щоденні тренування. Думаєте, це повинно бути в ідеалі? Помиляєтеся. Інтенсивні спортивні тренування не повинні перевищувати в своєму обсязі п’ять годин на тиждень, в іншому випадку виникає ризик надірвати серце.

Чим більше потієте, тим сильніше худнете. За словами фахівців, теорія про користь поту породила інший міф – про користь «спалювання жирів» з допомогою сауни. Насправді кількість поту не позначається ні на ефективності тренувань, ні на витраті калорій у сауні, – це підтвердили дослідження.

Сніданок – найважливіший прийом їжі. Стверджується, що снідати потрібно обов’язково, але вчені мають власну думку на цей рахунок. Якщо після пробудження після сну апетит відсутній, порушувати його насильно і вживати їжу через «не хочу» – неправильно, вважають вони. До речі, під час експериментів люди, які пропускали сніданок, за день з’їдали меншу кількість їжі і калорій, ніж ті, хто їв з ранку.

Біг корисний для всіх. Наслідками захопленості бігом можуть бути його передозування, що ведуть до потовщення стінок серця, а також до окислювального стресу. Бігати потрібно не більше 30-50 хвилин в день, і то за умови, що для людини це не є наднавантаженням. Фахівці окремо відзначають, що біг може бути небезпечний для людей з асиметрією стоп, а також для нетренованих людей з великою масою тіла.

Вуглеводи і білки не перетравлюються разом. Багато наукових фахівців не підтримують ідею про корисність роздільного харчування. За їх словами, можна не боятися одночасного вживання білків і вуглеводів, оскільки за їх переробку відповідають різні відділи ШКТ. Організм від природи забезпечений механізмами, що дозволяють йому отримати максимум користі від отриманої їжі.
Наверх