Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 31 мар 2019 13:00

У квітні на Черкащину прийде справжнє весняне тепло

У квітні на Черкащину прийде справжнє весняне теплоЗа попередніми розрахунками, цьогорічний квітень на Черкащині прогнозується теплим, повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. За чисельним прогнозом Українського гідрометцентру, середньомісячна температура очікується 10,2° за норми 8,7°.

За попередніми оцінками, найтеплішою буде друга декада місяця, а всередині третьої декади ще можливі слабкі заморозки. Перехід середньодобової температури через +8º, з яким пов’язується завершення опалювального сезону, можливий вже 2-4 квітня. Проте в подальшому температурний фон коливатиметься. Кожної декади місяця вірогідний вихід південного циклону зі значними дощами, що заважатиме проведенню весняної сівби.

Квітень – пора, коли весна набирає сили, місяць найбільш інтенсивного наростання тепла. Квітневі промені будять землю, наступає час напруженої роботи у полі, в саду, на городі. Хоча заморозки у квітні – явище звичайне, однак вони часто несуть небезпеку для вегетуючих теплолюбних рослин. Грози можливі вже на початку місяця.

Середньомісячна температура повітря квітня складає +9°, впродовж місяця вона інтенсивно зростає від +5° до +12°. Абсолютний максимум +31° відмічався 31.04.2012 р., абсолютний мінімум -16° – у далекому 1931 р.

Максимальна кількість опадів за добу зафіксована у 1966 р. у м. Каневі – 46 мм, що відповідає цілій місячній нормі. Найбільше забезпечена опадами третя декада місяця, найбільш суха – перша.
Наверх