Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 21 мар 2017 17:54

Сьогодні міжнародний день лісів.

Сьогодні міжнародний день лісів.21 березня в усьому світі відзначають Міжнародний день лісів, який проголошений в грудні 2012 року Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй.

Ліси є загальним надбанням людства. Вони є найбільш біологічною різноманітною екологічною системою всієї суші, в якій мешкає і росте переважна частина наземних видів тварин, комах і різноманітних рослин.

Міжнародний день лісів святкують у день весняного рівнодення, коли приходить астрономічна весна, яку люди сприймають як символ нового життя та нових починань. У Південній півкулі це день осіннього рівнодення – період, сприятливий для посадки дерев.

Загалом відзначати Всесвітній день лісу почали в 1971 році. Ідея з’явилася під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства, де обговорювали цінність і значення власних лісових ресурсів. Пропозиція вшановувати ліси була підтримана Організацією об’єднаних націй з питань продовольства та сільського господарства. Європейська конфедерація сільського господарства визначила, що під час відзначення Всесвітнього дня лісу потрібно поширювати інформацію про всі аспекти використання лісового ресурсу – виробництво, захист та відновлення.

Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють виняткове значення лісу, який дає змогу людині отримати необхідні товари та послуги. Населення отримує інформацію про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів та про заходи, яких необхідно вживати, щоб зберегти зелені насадження для наступних поколінь.

Тема Міжнародного дня лісів у 2017 році – “Ліси та енергія”. Деревина – посідає перше місце серед джерел енергії, і нині вона є одним із найважливіших відновних джерел та забезпечує близько 6% відсотків від усієї отриманої первинної енергії. Понад два мільярди людей використовують енергію деревного палива у побуті. Деревне паливо – дуже важливий лісовий продукт. У зв’язку зі зміною клімату і проблемою енергетичної безпеки енергія деревини набула особливої важливості.

Сьогодні стартує щорічна акція Держлісагентства України “Майбутнє лісу у твоїх руках”, що триватиме до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 15 квітня. По всій Черкащині в рамках Акції проходять різноманітні еколого-лісівничі заходи – лекції, бесіди, тематичні зустрічі, уроки знань про ліс. А головне – триває лісокультурна кампанія і в усіх лісгоспах області створюються нові ліси.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства
Наверх