Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 11 сер 2019 08:00

Синоптик розповів про радіоактивну ситуацію на Черкащині

Синоптик розповів про радіоактивну ситуацію на ЧеркащиніПідрозділи гідрометеослужби продовжують контролювати радіоактивне забруднення природного середовища нашої області.

Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Радіаційне навантаження на приземний шар атмосфери утворюється внаслідок дії цезія 137 і стронція 90 чорнобильського походження та природних радіонуклідів (ізотопів земної кори та радіонуклідів космічного походження).

За даними метеостанцій, добові значення гамма-фону у липні коливались в межах 10–17 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення на рівні 17 мкР/год були зафіксовані у с. Озірна Звенигородського району. Найбільша кількість днів зі значеннями мінімального радіаційного фону спостерігалась у Чигирині (10 днів) та Черкасах (8 днів). Для порівняння, метеостанція Чорнобиль зафіксувала у липні максимальні значення гамма-фону на рівні 22 мкР/год.

Контрольний рівень природного гамма-фону, становить 25 мкР/год. Отже, радіаційний стан природного середовища Черкаської області знаходиться в стабільному стані. Значення гамма-фону знаходяться у межах рівнів, обумовлених випромінюванням радіонуклідів природного та космічного походження.
Наверх