Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Здоров'я / Устименко Олег 24 вер 2019 06:00

Лише три шоколадки на місяць! - Вчені розповіли, від чого рятує солодке

Лише три шоколадки на місяць! - Вчені розповіли, від чого рятує солодкеПомірне споживання шоколаду – до трьох плиток на місяць – зменшує ризик розвитку серцевої недостатності на 13%.

Щоб зробити такий висновок, вчені вивчили 5 досліджень, у яких брало участь 575 тисяч людей. Результати науковці представили конференції Європейського товариства кардіологів у Мюнхені.

Дослідники вважають, що природні сполуки в шоколаді – флавоноїди – підвищують стан здоров'я крові та допомагають зменшити запалення.

Утім, якщо їсти багато шоколаду, жир та цукор у ньому принесе більше шкоди, аніж користі. Наприклад, у тих, хто їсть шоколад щодня, ризик розвитку серцевої недостатності навпаки збільшується на 17%.

"Флавоноїди можуть збільшити рівень оксид азоту в організмі (газу, який розширює кровоносні судини та покращує кровообіг). Однак шоколад може містити високий рівень насичених жирів. Тому рекомендується помірне споживання", – каже учений з медичної школи Нью-Йорка Чаакрит Кріттанаун.

Він вважає, що темний шоколад є найкориснішим, оскільки він містить найбільше флавоноїдів та найменше цукру.

Але щоб розробити певні рекомендації, вченим доведеться провести клінічне дослідження, щоб порівняти стан здоров'я групи людей, які вживають чорний шоколад, та групу людей, яка їсть нечорний шоколад.
Наверх