Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Здоров'я / Устименко Олег 25 вер 2019 07:00

Як продовжити життя: Названо простий спосіб зниження тиску

Як продовжити життя: Названо простий спосіб зниження тискуЗміна способу життя протягом чотирьох місяців дозволяє значно зменшити потребу в препаратах для боротьби з високим артеріальним тиском.

До такого висновку прийшли вчені Університету Північної Кароліни (США). За їхніми даними, це також сприяє зниженню ризику інфарктів та інсультів і допомагає продовжити життя.

У дослідженні взяли участь 129 чоловіків і жінок із ожирінням або надлишковою вагою у віці 40-80 років. У всіх добровольців був підвищений артеріальний тиск, проте під час тестування пацієнти не приймали лікарські препарати. Приблизно 50% прописали антигіпертензивні засоби.

Піддослідних випадковим чином розділили на три групи, в одній із яких вони на 16-тижневий термін змінили свій спосіб життя, харчуючись фруктами, овочами і знежиреними молочними продуктами, а також мінімізували споживання червоного м'яса, солі і вуглеводів. Крім того, вони взяли участь у програмі контролю над вагою, періодично займаючись фізичними вправами.

У другій групі учасники зосередилися на здоровій дієті, а в третій ніхто не змінював спосіб життя.

Виявилося, що до кінця експерименту піддослідні в першій групі значно скинули вагу, систолічний тиск знизився на 16 міліметрів, а діастолічний — на 10 міліметрів ртутного стовпчика. У другій групі артеріальний тиск знизився на 11/8 міліметра, а в третій групі — на 3/4 міліметра ртутного стовпчика.

При цьому лише 15% учасників у першій групі потребували вживання препаратів. У другій групі — 23%, а в третій не спостерігалося жодних змін.
Наверх