Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 08 гру 2020 09:00

Пандемія коронавірусу: Представник ВООЗ розповів, коли чекати третьої хвилі Covid-19

Пандемія коронавірусу: Представник ВООЗ розповів, коли чекати третьої хвилі Covid-19Спеціальний представник Всесвітньої організації охорони здоров’я по коронавірусу Давид Набарро передбачив третю хвилю пандемії в Європі на початку 2021 року, якщо уряди країн не зроблять необхідних кроків для стримування інфекції.

Про це повідомляє Reuters.

«Вони (очільники европейських країн) упустили можливість створення необхідної інфраструктури протягом літніх місяців, після того, як взяли під контроль першу хвилю. Зараз у нас друга хвиля. Якщо вони не побудують необхідної інфраструктури, у нас буде третя хвиля на початку наступного року. Потрібно почекати, поки кількість заражень буде малою, і залишатиметься на низькому рівні. Реакція Європи (на епідемію) не була повноцінною», – йдеться у повідомленні.

За даними ВООЗ, у Європі досить недовго спостерігалося зменшення рівня заражень коронавірусом. Після короткого періоду «затишшя» хвороба знову охопила населення. Наприклад, суботу в Німеччині та Франції кількість випадків зросла на 33 тисячі, у Швейцарії та Австрії щотижня спостерігаються тисячі випадків захворювання, тоді як Туреччина повідомляє про рекорд у 5532 нових випадків.

Високопосадовець звернув увагу на крок Швейцарії, де дозволили роботу гірськолижних курортів, в той час, як інші альпійські країни, такі як Австрія, закрили місця зимового відпочинку. Набарро попередив, що Швейцарія через сво дії ризикує отримати «дуже високий рівнень захворюваності та смертності».

При цьому представник ВООЗ високо оцінив дії азійських країн по боротьбі з Covid-19, таких як Південна Корея, де зараз зараженість відносно низька: «Люди поводяться так, що це перешкоджає поширенню віруса: дотримуються дистанції, носять маски, ізолюються, коли хворіють, миють руки та поверхні».

Набарро також нагадав, що Азія не знімала карантинні обмеження раніше, ніж необхідно.
Наверх