Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 06 січ 2022 10:00

Святвечір 6 січня: Що не можна робити в переддень Різдва

Святвечір 6 січня: Що не можна робити в переддень Різдва6 січня православні, які живуть за Юліанським календарем, відзначають Святий Вечір. Він вважається досить важливим святом, традиції якого існують довгий час.

Нагадаємо про основні заборони у цей день.

Перед святом необхідно прибрати в будинку, але при цьому зберегти мир і взаєморозуміння з рідними. Не дозволяйте сваркам і дрібним негараздам затьмарити ваше свято.

Слід в душі пробачити всіх своїх ворогів і попросити вибачення у тих людей, яких ви, можливо, образили.

Вважається, що не можна зустрічати Різдво з колишніми боргами, інакше весь рік доведеться жити в борг. У цей день не можна скупитися.

У Святвечір не можна йти далеко від будинку - весь рік блукати будеш. Не можна зустрічати свято в чорному одязі. Не можна гасити вогонь в печі або каміні.

Вважається, що на Святвечір не тільки тіло, але і душа готуватися зустрічати Ісуса, тому дуже суворо забороняється лихословити, лаятися, сваритися.

Також вважається, що на Святвечір не можна взагалі нічого їсти, поки ви не побуваєте на Літургії. Після закінчення служби всі священики виходять з вівтаря і йдуть до ікони Різдва Христового. Попереду цієї процесії йде священнослужитель зі свічок, що символізує першу зірку. Саме тому, вийшовши з храму можна їсти, але поки що, тільки пісну їжу.

Під час вечері не можна багато розмовляти, виходити з-за столу. Хлопцю і дівчині не можна сидіти на кутах столу, щоб не залишитися без подружньої пари. Не можна, взявши ложку в руки, знову класти її на стіл, страви водою не запивають - тільки узваром. Поки трапеза не закінчиться, не можна виходити з-за столу, тим більше - з дому, щоб не впустити нечисту силу.

Як і на Різдво, в Святий вечір не можна працювати.

Бажаємо вам гарних свят!
Наверх