Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Історія села / Відео 28 июн 2017 14:02

У МОШНАХ РУЙНУЄТЬСЯ УНІКАЛЬНИЙ ДЕРЕВ'ЯНИЙ БУДИНОК (ВІДЕО)

У МОШНАХ РУЙНУЄТЬСЯ УНІКАЛЬНИЙ ДЕРЕВ'ЯНИЙ БУДИНОК (ВІДЕО)У Мошнах руйнується унікальний дерев’яний будинок, споруджений за проектом відомого архітектора Владислава Городецького.

Земська лікарня зведена наприкінці 19 сторіччя і складалася із кількох корпусів. Зберігся лише один. Тут були палати для хворих, приймальне відділення, кабінет лікаря, аптека і кухня. Нині унікальна пам’ятка архітектури на балансі Черкаської районної лікарні і на реставрацію архітектурної пам’ятки необхідні мільйони.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу “Рось”.

Дерев’яному будинку вже більше ста років. Це один із трьох лікарняних корпусів, який зберігся до цього часу. Будівля прикрашена різьбленням із безліччю елементів, що підкреслюють екстер’єр будівлі. В Україні це єдина вціліла дерев’яна споруда архітектора Владислава Городецького.

Нині у раритетному будинку проживає дві родини медпрацівників. Власним коштом вони робили ремонт у кімнатах – підводили комунікації і лагодили старі стіни історичної пам’ятки.

На балансі Черкаської районної лікарні витвір "українського Гауді" ще з 1917 року. Подивитися на "будинок лікаря" до Мошен приїжджають сотні туристів. А от щоб привести до ладу старовинну будівлю коштів у місцевому бюджеті немає. А тим часом роки і природа не додають дерев’яній споруді міцності – архітектурна пам’ятка руйнується.

Аби зберегти історико-культурну пам’ятку мешканці села вкотре звертатимуться до владців, а також шукатимуть спонсорів аби унікальне творіння Городецького не було втрачено.

Наверх