Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 10 лют 2021 13:00

Нацбанк розширив можливості для кредитування під іпотеку

Нацбанк розширив можливості для кредитування під іпотекуНацбанк переглянув окремі вимоги до визначення банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями.

Відповідні зміни до Положення про визначення банками України розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями затверджено постановою Правління НБУ від 26 січня 2021 року № 8. Постанова набрала чинності 27 січня 2021 року, крім окремих норм. Нові вимоги щодо спрощеної оцінки активів і вдосконалення вимог до групової оцінки почнуть діяти з 1 березня 2021 року, передає ChesnoNews.

У НБУ розповіли, які зміни відбулися:

1. Регулятор розширив коло позичальників, оцінку кредитного ризику яких можна буде оцінювати за спрощеною процедурою, тобто базуючись на стані обслуговування ними боргу. За спрощеною процедурою будуть оцінюватися кредити, у тому числі іпотечні, які не перевищують 0,1 % основного капіталу банку.

2. Для іпотечних кредитів НБУ дозволив враховувати доходи членів родини боржника-фізособи під час оцінки його фінансового стану. Також банкам надано право не здійснювати огляд стану житлової іпотеки фізособи за наявності договору обов'язкового страхування такої іпотеки.

3. Банкам надано право визначати клас боржника, який належить до групи юридичних осіб під спільним контролем, з урахуванням класу групи, визначеного на підставі кредитного рейтингу її материнської компанії / контролера за міжнародною шкалою.

4. Нацбанк знизив значення нижньої межі діапазону PD (ймовірність дефолту) під час розрахунку розміру кредитного ризику за кредитами боржників - юридичних осіб на груповій основі - до рівня 0,005, що є аналогічним нижній межі діапазону, встановленого для оцінки на індивідуальній основі.

"Ми даємо змогу оцінювати невеликі кредити, які не створюють значних ризиків, за спрощеною процедурою, навіть якщо банк лише починає кредитувати певний сегмент та не накопичив великий портфель. Зокрема, під це підпадатимуть кредити малих та середніх підприємств та іпотечні кредити. Ухвалені зміни сприятимуть розвитку цих пріоритетних у 2021 році напрямів кредитування", - зазначив заступник Голови Нацбанку Юрій Гелетій.
Наверх