Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Шкарбута Богдан / Головне / Політика / Суспільство / Економіка 04 бер 2016 23:53

Сільський голова Богдан Шкарбута: «Якщо працювати не лише на власні інтереси, не красти, постійно пам'ятати, що за тобою люди, то можна багато зробити для села!».

Сільський голова Богдан Шкарбута: «Якщо працювати не лише на власні інтереси, не красти, постійно пам'ятати, що за тобою люди, то можна багато зробити для села!».В кінці лютого минули перші 100 днів на посаді очільника нашого села новообраного сільського Голови Богдана Вікторовича Шкарбути. Наша зустріч з Богданом Вікторовичем кілька разів відкладалася: майже всі роботи в селі проводяться під пильним оком та за безпосередньої участі Голови, тож застати його в кабінеті не так і просто. Лише з третьої спроби нам вдалося поспілкуватися. І варто зазначити, що за годину нашого спілкування в кабінет Голови постійно заходили відвідувачі – мешканці села, і всі отримували свою частку уваги і бажання допомогти від Голови села.
Не обділені увагою були і ми. Отже, до Вашої уваги враження, перші проміжні результати діяльності Мошнівського сільського голови Богдана Вікторовича Шкарбути.


- Богдане Вікторовичу, трохи провокаційне запитання: чи комфортно Вам на новій посаді?

Якби я прагнув особистого комфорту в межах робочого кабінету, навряд чи наважився покинути комфортне крісло Головного державного соціального інспектора Черкаського району та взяти участь у виборах сільського голови. Я буду почувати себе комфортно тоді, коли комфортно буде всім мешканцям мого рідного села. І саме цього, комфортності і процвітання Мошен, я прагну досягти на новій для себе посаді.

- Перед тим, як щось робити, потрібно зрозуміти: що вже зроблено. В якому стані Ви отримали у спадок від попередника сільську інфраструктуру?

В ніякому! Майже всі процеси життєдіяльності села були пущені «на самотік». Не хочу нікого ображати, але діяльність сільського голови не обмежується тільки роботою сільської ради, Будинку культури та дитячого садочка. Склалося таке враження, що в селі взагалі не було господаря! Детально ознайомившись з реальним станом інфраструтури села і почавши робити перші кроки по благоустрою, я побачив найголовніше (чого, можливо, не бачили мої попередники) – ЯКЩО ПРАЦЮВАТИ НЕ ЛИШЕ НА ВЛАСНІ ІНТЕРЕСИ, НЕ КРАСТИ, ПОСТІЙНО ПАМ’ЯТАТИ, ЩО ЗА ТОБОЮ ЛЮДИ, ТО МОЖНА БАГАТО ЗРОБИТИ ДЛЯ СЕЛА!

- Чи зазнала змін Ваша передвиборча програма після детального ознайомлення з реальним станом справ в селі?

Це швидше не зміни, а відтермінування. Я відстоював і відстоюю необхідність створення комунального підприємства з благоустрою села. Проте зараз, коли адміністративно-територіальна реформа в Україні невпинно наближає нас до створення об’єднанної територіальної громади, подібний крок був би не раціональним використанням бюджетних коштів на створення статутного фонду підприємства, його оформлення, менеджмент. Адже в процесі об'єднання громад (2017 рік) довелося б його ліквідовувать або реорганізовувать. Ми обов’язково повернемось до цього питання трохи пізніше.

- Які випробування підстерігали Вас в перші місяці на посаді?

Зима (посміхається – О.У.). Незвичні для останніх років морози та кількість опадів стали справжнім випробуванням! Не дивлячись на те, що робочий день починався о 4-ій годині ранку і закінчувався об 11-12 годині ночі, вважаю, ми вдало змогли протистояти примхам природи, борючись не тільки з втомою, а й і з грипом, який весь час намагався здолати когось із наших працівників. Не даремно ж районне керівництво поставило село Мошни в приклад якості і оперативності організації подолання стихійного лиха в порівнянні з іншими селами району.
Зимові морози та занедбаний стан обладнання газових котлів опалення в ДНЗ «Лісова казка» призвели до аварійної (несподіванної для мене) зупинки їх роботи та, як наслідок, загрози зупинки роботи садочка (а виховувалось на той час там 120 діток). Вартість ремонту в 15 тисяч гривень мене, відверто, засмутила, оскільки, щоби віднайти в бюджеті ці кошти і перерахувати через державне казначейство, знадобилося б декілька тижнів. Тож я особисто, пізно ввечері, звернувся до небайдужої до долі села організації – ПРАТ «Фрау Марта». Після нашої зустрічі генеральний директор підприємства Ірина Олександрівна була вражена тим, наскільки сільський голова може перейматися долею найменших жителів села, і вже наступного ранку протягнула руку допомоги, миттєво профінансувавши всі витрати на капітальний ремонт систем газового опалення садочка.

- Що за ці сто днів зроблено Вами на посаді Голови села?

Про зимові турботи я вже розповідав. Активізація роботи з благоустрою села йшла параленьно з тим, як відступали морози. Було проведено організований вивіз сміття (стихійних сміттєзвалищ) по всьому селу. Взялися за наведення ладу на священному місці – цвинтарі: вже вичищений ревчанський цвинтар, розпочалися роботи на центральному. Побудована капітальна зупинка громадського транспорту по вулиці Соборній біля лісництва, планую будівництво такої ж зупинки навпроти колишнього колгоспу (дорога на Байбузи), проведені ремонти інших існуючих в селі зупинок. Відновлено колодязь загального користування на Ревках. На місці стихійного сміттєзвалища на тих же Ревках будується дитячий майданчик. Це, так би мовити, поточні питання.
Із більш глобального: вирішене питання про заміну 22-ох вікон на трьохкамерні склопакети в дитячому садочку, готується технічна документація на освітлення вулиць А.Онищенка, Ткаліча, Шкільної, Садової і Кооперативної. З метою більш ефективної боротьби із злочинністю, яка останнім часом значно активізувалася, придбане обладнання для встановлення камер відеоспостереження на вулицях села. Проводиться державна реєстрація громадської організації «Мошнівська варта» в складі 15 чоловік, які в межах своєї компетенції слідкуватимуть за правопорядком в нашому селі. Також маю намір провести впорядкування доріг внутрішнього користування.
Варто відзначити і перейменування в рамках закону про «декомунізацію» дев’яти вулиць села: вулиці Леніна, Жовтнева, Першотравнева, Піонерська, Кірова, Комсомольська, Радянська, Котовського, Червоноармійська стали, відповідно, Спасо-Преображенська, Соборна, Травнева, Анатолія Синчака, Благовісна, Слобідська, Різдвяна, Ревчанська і Армійська.
Одним із першочергових завдань було налагодження контактів з мешканцями села, акумулювання їхніх бажань та сподівань. Для цього незабаром на Інформаційному порталі «Наші Мошни» з’явиться функціонал, який дозволить інформувати органи місцевого самоврядування, депутатів сільської ради про існуючі проблеми онлайн. На цьому ж порталі можна буде знайти вичерпну інформацію про діяльність сільського голови, сільської ради, депутатів районної та обласної рад, що забезпечить відкритість і прозорість діяльності народних обранців.

- Дякуємо за інтерв’ю. Бажаємо натхнення і успіхів у Ваших починаннях. І сподіваємось, що наша зустріч не остання, і ми і далі отримуватимемо інформацію з перших рук.

Як Голова села, я мушу виконувати волю виборців. Тож завжди готовий до співпраці і відкритий для всіх. Дякую.




Підготував О.Устименко
Наверх