Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Головне 19 чер 2021 09:00

Синоптики попереджають про спеку і повернення дощів

Синоптики попереджають про спеку і повернення дощів
На Черкащину НАСУВАЄТЬСЯ 30-ти градусна СПЕКА і це будуть перші справжні спекотні вихідні.

Про це повідомив директор Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За статистикою, останні 30 років спека у червні мешканцям нашого регіону дошкуляла лише у половині років. В основному, спекотна погода пов’язана із пануванням Азорського, або Азійського антициклонів, які зазвичай набирають силу ближче до середини липня.

Зараз атмосферні утворення залишаються незмінними, але змінюється їх географія. Так, дощовий чорноморський циклон, який вчора затопив Крим відступив на захід, а північний антициклон переміщується на Середню Волгу. Напрямок повітряних течій поступово змінюється на південно-східний, що забезпечить винос тепла із казахських степів. Але це дещо пізніше, у ПОНЕДІЛОК-ВІВТОРОК, коли очікується 30-32º.

У суботу - неділю залишки хмарності ще обмежуватимуть денний прогрів до 27-29º, вночі 14-19º, суттєві опади маловірогідні.

20 червня, а це неділя, християни відзначатимуть велике церковне свято - ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ. Це також традиційні українські Зелені Свята. Свято Трійці символізує початок літа, день прославлення процвітаючої природи, найзеленіше свято у році. Вважається, що саме в цей день Бог створив Землю і засіяв її зеленню.

У 2021 році 21 червня – літнє сонцестояння. Це найдовший день у році, пік тривалості світлого часу доби та найкоротша ніч. Триватиме найдовший день року 17 годин 33 хвилини. Після 25 червня СОНЦЕ ПОВЕРТАЄ НА ЗИМУ, А ЛІТО НА СПЕКУ.

НАСОЛОДЖУЄМОСЯ погожими вихідними, відпочинком за містом, на дачі, паркових зонах та на узбережжі водоймищ. Не марнуйте часу, адже за довгостроковим прогнозом, з 24 червня знову розпочнеться період короткочасних дощів з грозами, які послаблять спеку.

Відсутність суттєвих дощів, підвищення температури та посилений вітер сприятимуть швидкому зростанню показника пожежної небезпеки у лісах області. Тому будьте обережні з вогнем на природі! В період купального сезону не забувайте про правила поведінки на воді!
Наверх