Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 29 чер 2021 15:00

"Новий вогонь. Продовження історії": Вже цього тижня на Черкащині відбудеться Фестиваль нескореної Nації "Холодний Яр"

"Новий вогонь. Продовження історії": Вже цього тижня на Черкащині відбудеться Фестиваль нескореної Nації "Холодний Яр"
Легендарний Суботів на Чигиринщині знову стане столицею Фестивалю нескореної Nації "Холодний Яр". Захід відбуватиметься з 2 до 4 липня.

Про це виданню Україна молода розповіли організатори заходу.

Цьогорічне дійство буде під гаслом "Новий вогонь. Продовження історії".

"Цей рік був непростий, але ми не зупинялись. Ми і далі з вашою підтримкою допомагали воїнам на фронті. Ми міркували над новою концепцією фестивалю, і цього року він буде ще більш насиченим, наповненим інформацією, яскравим і глибоким. Але головне лишається: Фестиваль нескореної Nації "Холодний Яр" гуртує тих, для кого Україна — понад усе. Хто черпає натхнення в її історії і знає, що боротьба триває — і на передньому краї російсько-української війни, і на культурному фронті, який утримують від зазіхань ворога наші патріотичні гурти", – каже голова оргкомітету фестивалю Зоя Бойченко.

Зазначається, що фестивальні майданчики розташувалися на мальовничих пагорбах неподалік Суботова, за купальнями "Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії".

Для гостей тут організоване наметове містечко з побутовими зручностями (але намети та туристичне спорядження варто брати своє). Також у таборі просять дотримуватися карантинних заходів: мити і дезінфікувати руки, тримати дистанцію, а головне – по-можливості вакцинуватися, щоб убезпечити себе і близьких від хвороби.

Як завжди, на фестивалі буде багато драйвової української музики, цікавих зустрічей і презентацій, а також спортивні акції – трейловий забіг RunЯр на дистанцію 11 кілометрів і турнір з ММА. Традиційно фестивальний майданчик оголошується зоною, вільною від алкоголю та пластику.

Хедлайнерами фестивалю стануть відомі гурти "Кому Вниз", Коzак System, "Тінь сонця", "Вій", "Yurkesh", "Чумацький шлях", Karna, Harmata, "Пирятин", "Брати Станіслава". Також на головній сцені виступлять десять молодих гуртів, відібраних серед 104 претендентів, які зголосилися на конкурс StartUp "Злітай".

Традиційно насиченою буде програма гутіркової галявини, на якій виступатимуть письменник Василь Шкляр, художник та музикант Юрко Журавель, Герой України Михайло Забродський, мовний омбудсмен Тарас Кремінь, редакторка "Радіо Свобода" Наталія Чурікова з Праги та інші цікаві спікери.

У програмі зазначені і презентації книг "Волонтери: сила небайдужих" Наталки Позняк-Хоменко, "Микола Міхновський. Спогади, свідчення, документи" Романа Коваля та Юрія Юзича, "Проти червоних і білих окупантів. Український повстанський рух на теренах Центральної України 1917-1921 років" Юрія Митрофаненка, "Церква Святого пророка Іллі в Суботові" Надії Кукси та інші видання, будуть розгорнуті виставки, майстер-класи майстрів народної творчості, дитяча зона.

Вхід - безкоштовний. Доїхати на фестиваль можна своїм транспортом або потягом до ст. ім. Т.Г. Шевченка (м. Сміла), а звідти – через Черкаси на Суботів. Також до Черкас із багатьох міст можна доїхати маршруткою.
Наверх