Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 12 вер 2021 07:00

6 переваг для шукачів роботи при зверненні до служби зайнятості

6 переваг для шукачів роботи при зверненні до служби зайнятості
Про переваги для шукачів роботи при зверненні до служби зайнятості розповідає Сектор інформаційної роботи ОЦЗ:

Фахівці підберуть підходящу роботу. Кар’єрні радники допоможуть вам знайти підходящу роботу, поінформують про вільні робочі місця у тій місцевості, де ви б хотіли працювати. Розкажуть, як оволодіти необхідними навичками щодо пошуку роботи, складуть резюме та підготують до співбесіди з роботодавцем.

Можна отримати нову професію. Якщо ви не можете знайти роботу за фахом, служба зайнятості надає можливість безкоштовно пройти професійне навчання за 90 ліцензованими професіями. Навчання проходить у центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості, або в інших закладах освіти. Служба зайнятості має 11 власних ЦПТО, які оснащені новітньою технікою та устаткуванням. Якщо безробітний навчається не за місцем проживання, він безоплатно забезпечується житлом. Крім того, у ЦПТО є шанс отримати досить унікальні професії, приміром: рибовода, коваля, бондаря, виноградаря або майстра з лозоплетіння.

За сприяння служби зайнятості можна відкрити власну справу. Достатньо мати бажання, цікаву ідею та завзяття для того, щоб отримати стартову суму на реалізацію власної бізнес ідеї. За роки існування служби зайнятості, багато клієнтів скористались своїм правом на отримання одноразової матеріальної допомоги для організації підприємницької діяльності.

Служба зайнятості надає ваучер на навчання. Без реєстрації в службізайнятості громадяни можуть отримати ваучер на навчання для підтримання своєї конкурентоспроможності на ринку праці. Документ дає право безкоштовно пройти навчання за спеціальностями у пріоритетних видах економічної діяльності у закладах освіти України (в тому числі ЗВО), які мають відповідну ліцензію Міністерства освіти України.

Можна долучитись до громадських та тимчасових робіт. Під час пошуку постійного місця роботи, ви можете отримати додатковий заробіток і взяти  участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Ці роботи організовуються місцевими органами влади та роботодавцями за сприяння служби зайнятості. Приміром, роботи з догляду за людьми похилого віку та непрацездатними громадянами, інформування населення щодо порядку отримання житлових субсидій, а також роботи з благоустрою та озеленення територій тощо.

Безробітні мають можливість відвідувати різні тренінги та семінари, зокрема профорієнтаційні. В умовах карантину, щоб максимально зберегти здоров’я, але водночас поінформувати та зорієнтувати безробітних громадян, обласна служба зайнятості запровадила комбіновані вебінари, що відбуваються одночасно online та оffline. У цьому році проведено понад 1800 таких заходів, у яких взяли участь близько 21 тис. шукачів роботи.

Наприклад, цікавими для клієнтів з Черкаського міського центру зайнятості стали нові тренінги з фінансової грамотності із залученням соціальних партнерів, де шукачі роботи навчаються ефективно користуватися грошима, планувати сімейний бюджет, грамотно управляти власними ресурсами, ухвалювати відповідальні фінансові рішення, завчасно формувати фінансову подушку безпеки на випадок форс-мажорних ситуацій, створювати джерела пасивного доходу, розумно користуватися банківськими послугами тощо.

І цей перелік відображає лише частину послуг, що надає шукачам роботи служба зайнятості. Більше того, електронні сервіси постійно оновлюються та розширюються, враховуючи потреби клієнтів.
Наверх