Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Головне / Суспільство 19 сер 2021 13:00

ПРИВІТАННЯ ПРОТОІЄРЕЯ СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКОГО ХРАМУ ОТЦЯ ОЛЕГА МАРХАЛЕВИЧА ЗІ СВЯТОМ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА І ДНЕМ СЕЛА МОШНИ

ПРИВІТАННЯ ПРОТОІЄРЕЯ СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКОГО ХРАМУ ОТЦЯ ОЛЕГА МАРХАЛЕВИЧА ЗІ СВЯТОМ ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА І ДНЕМ СЕЛА МОШНИ
Щоб підтримати віру в учениках Своїх, коли вони побачать, як Він страждає, Ісус Христос показав їм Свою Божественну славу.

Незадовго до Своїх страждань Ісус Христос взяв трьох учеників: Петра, Якова та Іоана і з ними піднявся на високу гору помолитися (за давнім церковним переданням, це була гора Фавор).

Поки Спаситель молився, ученики від утоми заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його засяяло, наче сонце, а одяг Його став білим, як світло. В цей час до Нього з'явились, у славі небесній, два пророки, Мойсей та Ілля, і розмовляли з Ним про страждання і смерть, які Йому належало перетерпіти в Єрусалимі. Незвичайна радість наповнила тоді серця учеників. Коли ж вони побачили, що Мойсей та Ілля відходять від Ісуса Христа, Петро, не знаючи, що сказати, викликнув: “Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один і один Іллі”. Раптом світла хмара осінила їх, і вони почули із хмари голос Бога Отця: “Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте!”

Ученики зі страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, доторкнувся до них і сказав: “Встаньте і не бійтесь”. Ученики встали і побачили Ісуса Христа у звичайному вигляді. Коли ж вони спускалися з гори, Ісус Христос повелів нікому не розповідати про те, що бачили, доки Він не воскресне з мертвих.

Славне Преображення Господа нашого Ісуса Христа Православною Церквою святкується 19 серпня. Своїм Преображенням Спаситель показав нам, якими стануть люди в майбутньому житті, в Царстві Небесному, як преобразиться тоді весь наш земний світ.

У народній традиції Преображення називається Другим Спасом або Яблучним Спасом. Народну назву свято придбало через те, що, відповідно до Типікона, у цей день освячується виноград нового врожаю та інші плоди, а там, де його немає, — яблука, після чого їх дозволяється вживати в їжу. Освячення виконується наприкінці святкової літургії і є вираженням дарунка Богу від благословенної Ним природи. Звичай освячувати плоди дуже давній.

У християнстві освячення плодів у день свята Преображення набуло особливого символічного значення: у Преображенні Христа показано той новий, перетворений і благодатний стан, що людина і світ набувають Воскресінням Христа, і яке здійсниться у воскресінні всіх людей. І вся природа, що прийшла в розлад з того моменту, коли в світ через людину ввійшов гріх, тепер разом з людиною очікує прийдешнього відновлення. Свято Преображення Господнього несе в собі смисл духовного перетворення людини, за образом Ісуса Христа. Молитва, покаяння та духовне вдосконалювання повинні бути основними думками для кожної людини. Шляхом щирого каяття, сповіді й таїнства Причастя, людина очищається від гріхів і духовно преображається.

Щиро вітаю Вас, дорогі браття і сестри,односельчани, з Храмовим святом Мошнівської громади та з Днем села Мошни!


У сьогоднішній день, бажаю Вам здоров'я та мирного неба над головою. А також бажаю Вам процвітання нашого села, щоб село наше молоділо і розвивалось. Якщо буде молодіти село, то й буде молодіти і розвиватись наша держава.

Але все це можливе лише тоді, коли ми всі почнемо із себе. Ми повинні змінитися на краще. Ми повинні навчитися любити одне одного, поважати, підтримувати і допомагати один одному. Саме тоді, дорогі, ми зможемо стати не тільки сильним і процвітаючим селом, але і сильною державою.

Нехай наші усі добрі наміри благословить Господь Бог!

З повагою,
протоієрей Спасо-Преображенського храму села Мошни Олег Мархалевич
Наверх