Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 12 вер 2021 18:00

В Україні дозволили відключати боржників від комунальних послуг

В Україні дозволили відключати боржників від комунальних послуг
Набули чинності зміни до законодавства, якими скасовано заборону обмежувати надання житлово-комунальних послуг населенню у випадку наявності заборгованості, виключення складають регіони з "червоним" рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на час дії цього рівня та 30 днів після скасування.

Відповідні зміни були прийняті в законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», передає ChesnoNews.

"На території регіонів України (областей, м. Києва, м. Севастополя), на яких установлений "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), на період дії "червоного" рівня епідемічної небезпеки та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі", - йдеться в документі.

Як повідомляв Укрінформ, у липні Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж», який дасть змогу фактично в 2,5 раза скоротити строки приєднання до електромереж. 17 березня 2020 року Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)».

Законом визначається, що на період дії карантину або обмежувальних заходів та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, припинення надання житлово-комунальних послуг громадянам у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі, тощо.
Наверх