Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 20 сен 2021 15:00

Уряд передбачив на соціальні програми у 2022 році 7,3 мільярда

Уряд передбачив на соціальні програми у 2022 році 7,3 мільярда
У проєкті Закону "Про Державний бюджет України на 2022 рік" фінансування соціальних програм передбачено збільшити на 7,3 млрд грн порівняно з 2021 роком.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

«Соціальна складова бюджету за рахунок попередньо проведеного ретельного та адресного планування соціальних видатків дає нам змогу допомогти більшій кількості людей в умовах обмежених ресурсів та виконати всі соціально значущі програми», - заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Пріоритетом уряду залишається пенсійне забезпечення. Це, в тому числі, індексація пенсій з 1 березня, яка відбудеться для всіх пенсіонерів за однаковими правилами, доплати військовим пенсіонерам, перерахунок пенсій ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, розширення програми Президента щодо вікових доплат до пенсій, яка наступного року буде поширена на пенсіонерів віком 70-75 років, встановлення мінімальної пенсійної виплати для людей віком від 70 років при повному стажі на рівні 3000 грн.

Крім того, програма субсидій збільшується на 3,2 млрд грн.

Майже до 3 млрд грн зростає програма соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На 250 млн грн більше держава виділить на технічні засоби реабілітації для людей з інвалідністю і, загалом, наступного року в державному бюджеті на це передбачено близько 2 млрд грн.

Крім того, проєкт державного бюджету на 2022 рік передбачає цільові соціальні інвестиції в розмірі 1,14 млрд грн.

Зокрема 100 млн грн буде виділено на нову програму, яка допоможе малозабезпеченим родинам розпочати власний бізнес.

236 млн грн держава надасть у вигляді субвенції громадам на розбудову мережі служб підтримки та соціальних послуг для постраждалих від домашнього насильства.

810 млн грн громади отримають з державного бюджету на забезпечення житлом дітей-сиріт та розвиток сімейних форм виховання.

Затверджений урядом проєкт бюджету передбачає також розвиток соціальних послуг, реабілітаційних програм, зокрема для дітей, та розбудову безбар'єрного суспільства.
Наверх