Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 13 гру 2021 11:00

В Черкаському ОЦЗ навчають майбутніх фермерів

В Черкаському ОЦЗ навчають майбутніх фермерів
Що потрібно знати, щоб створити фермерське господарство, сімейне фермерське господарство? Які особливості технології вирощування різних культур? Яку обрати маркетингову стратегію для збуту сільськогосподарської продукції? Усі ці питання постають перед людиною, яка вирішила пов’язати своє життя з аграрним виробництвом. Адже сільське господарство є однією з головних галузей економіки нашої країни, яку в світі називають «житницею Європи».

Про це інформує Сектор інформаційної роботи ОЦЗ.

Для розширення можливостей зайнятості населення в аграрному секторі, набуття необхідних знань та компетентностей в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ) впроваджено навчальний онлайн-курс з основ сільського господарства для дорослих «Школа Фермерства 2.0».

«Школа Фермерства 2.0» – це освітній проект, який реалізується громадською організацією «Покоління «ЗЕД» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ GmbH) за дорученням уряду Німеччини.

У рамках проєкту викладачі та майстри виробничого навчання ЦПТО ДСЗ пройшли навчання за програмою «Тренінг для тренерів», отримали відповідні сертифікати тренерів та розробили понад 50 освітніх програм для курсів цільового призначення сільськогосподарського напрямку: особливості вирощування овочів відкритого та закритого ґрунту, зерняткових та кісточкових культур, вирощування квітів та декоративних рослин, набуття знань з основ маркетингу, оподаткування власної справи та питань регулювання праці в сільському господарстві.

Наразі майже 900 безробітних з різних регіонів України пройшли навчання в ЦПТО ДСЗ та працевлаштувалися.

Наприклад, у Херсонському центрі профтехосвіти безробітні на курсах цільового призначення за напрямом «Рослинництво» здобувають знання з біологічних особливостей основних сільськогосподарських культур, показників родючості ґрунту, критеріїв їх оцінки, технології хімічної меліорації солонцевих і зрошувальних ґрунтів, технології внесення мінеральних та органічних добрив, системи засобів захисту від шкідників та бур’янів. Ці знання допомагають слухачам ставати затребуваними спеціалістами в аграрному секторі та працевлаштуватися на провідних сільськогосподарських підприємствах.

Під час навчання в Рівненському ЦПТО ДСЗ за напрямом «Сучасні технології вирощування ягідних культур та аспекти органічного виробництва їх продукції», слухачі знайомляться із методами розмноження ягідних рослин, строками і технікою їх вирощування, засобами догляду, методами боротьби із шкідниками, технологічними прийомами органічного виробництва продукції із ягід.

Клієнти Черкаської обласної служби зайнятості також можуть стати учасниками «Школи Фермерства 2.0». Для цього варто звернутися до найближчого центру зайнятості області та розповісти про свої наміри профконсультантам.
Наверх