Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 02 гру 2021 15:00

Як людині з інвалідністю зареєструватися в службі зайнятості

Як людині з інвалідністю зареєструватися в службі зайнятості
Відповідно до чинного законодавства особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, отримують пенсію по інвалідності,  у разі відсутності підходящої  для них роботи, мають право на отримання статусу безробітного.

Про це інформує Юридичний відділ ОЦЗ.

Згідно статті 43 Закону України «Про зайнятість населення» статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії  (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи, а також особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію по інвалідності або державну соціальну допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

Відповідно до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 792 (далі – Порядок), реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні проводиться службою зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Для реєстрації у обраному центрі зайнятості відповідно до пункту 3 Порядку потрібно пред’явити  паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, облікову картку платника податків, трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості), а у разі потреби, також військовий квиток, диплом або інший документ  про освіту. Особи з інвалідністю подають, крім зазначених документів, копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, а  у разі наявності пред’являють індивідуальну програму реабілітації.

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю визначаються статтями 22 та 23  Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок  безробіття”. Допомога  по безробіттю особам з інвалідністю призначається на загальних підставах відповідно до зазначеного Закону.
Наверх