Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 08 січ 2022 18:00

Які "сюрпризи" чекають на українських водіїв у 2022 році

Які "сюрпризи" чекають на українських водіїв у 2022 році
У 2022 році для українських водіїв передбачено кілька нововведень, у тому числі штрафи та обов'язковий техогляд.

Обов'язковий техогляд

Огляд техстану транспортного засобу на законодавчому рівні повернеться вже у вересні. Цю норму вперше повернули з 2011 року через необхідність відповідності європейському законодавству. Техогляд стане обов'язковим для легкових та вантажних автомобілів, а також для причепів.

Відповідно до законодавства ЄС, транспорт має відповідати не лише технічним, а й екологічним нормам. Останній пункт стане суттєвою проблемою для українських водіїв, оскільки багато "євроблях", завезених в Україну, заборонені для експлуатації на території Європи.

Подорожчання вживаних автомобілів

Ціни на транспорт на вторинному ринку, за прогнозами експертів, у 2022 році зростуть на 15-20%. Подорожчання вони пояснюють високим попитом та нестачею нових автомобілів, для збирання яких потрібні спеціальні мікросхеми.

Поліпшення камер фіксації порушень правил дорожнього руху

З 1 січня "розумні" камери почнуть фіксувати проїзд на заборонний сигнал світлофора, проїзд зустрічною смугою та зупинку на смузі, яка призначена для громадського транспорту. До кінця 2022 року на дорогах України працюватиме 270 камер фіксації порушень правил дорожнього руху.

Штрафи для водіїв

У новому році водії будуть змушені заплатити 425 гривень за їзду без прав, а штраф у 3400 гривень передбачений для тих, хто не отримав дозвіл та посвідчення водія. За повторне схоже порушення доведеться віддати 20,4 тис. гривень.

За керування автівкою у стані алкогольного сп'яніння передбачено штраф у розмірі 17 тисяч із позбавленням прав на рік. Повторне порушення передбачає 34 тисячі гривень штрафу та позбавлення права керувати транспортним засобом терміном на три роки.

Податок на розкіш

25 тисяч гривень щороку доведеться платити громадянам України, які володіють "молодим" автомобілем – не минуло п'ять років з моменту випуску та його ціна перевищує 2,5 млн гривень.

Нові правила отримання посвідчення водія

Україна поступово переходить на європейські стандарти та нашим водіям змінять правила отримання прав. У 2022 році громадянам менше виділятимуть годин на підготовку, а для успішного проходження іспиту потрібно 63 години теоретичних занять замість 100.

Техогляд вантажівок та пасажирського транспорту

Із 12 листопада на українських дорогах з'явилися нові діагностичні станції для техогляду. Для перевірки можуть зупинити будь-який транспорт, який експлуатується для отримання прибутку. Автомобіль повинен відповідати декільком затвердженим стандартам:

стан фар;
стан протектора шин;
аналіз викидів вихлопних газів;
коефіцієнт димності "дизелів";
рівень шуму, що видає транспортний засіб;
визначення стану кермового управління.
Наверх